Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.04.2022 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 aprilie 2022, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 334/2020 Lege pentru modificarea și completarea art.129 din Legea nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului și pentru stabilirea unor măsuri de asistență socială
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:273 95 57 55 23 14 13 16
- voturi pentru (DA):262 94 57 55 23 14 12 7
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 5
- abțineri:6 1 - - - - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chira Claudiu-Martin - NU
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa AUR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin USR DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae - Abținere
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
102. Havârneanu Filip USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Horga Maria-Gabriela PNL DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul USR DA
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George - NU
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile AUR DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - NU
169. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana USR DA
172. Paladi George-Adrian PSD DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Panait Radu USR DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - Abținere
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Prunean Alin-Costel USR DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia USR DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - DA
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
205. Salan Viorel PSD DA
206. Sandu Viorica PSD DA
207. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
208. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
209. Scripnic Lilian AUR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion George-Nicolae AUR DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Elena PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șovăială Constantin - NU
236. Ștefan Ion - Abținere
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tanasă Dan AUR DA
239. Tănase Antonel - DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Tătaru Nelu PNL DA
242. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
243. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
244. Terente Eugen USR DA
245. Thellmann Christine PNL DA
246. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
247. Tobă Francisc - DA
248. Toda Daniel-Liviu USR DA
249. Todosiu Beniamin USR DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Toma Vasilică PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
256. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tuță George-Cristian PNL DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
261. Țoiu Oana-Silvia USR DA
262. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
264. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Volosatîi Boris AUR DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Wiener Adrian USR DA
271. Zakarias Zoltán UDMR DA
272. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 13:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro