Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.04.2022 > 16:19 Versiunea pentru printare
Marți, 26 aprilie 2022, ora 16:19

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Amendament admis 20 - art. 102. alin. (8)
PL 72/2022 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.138/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ și pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:182 70 28 44 11 11 10 8
- voturi pentru (DA):7 1 2 - - - 3 1
- voturi împotrivă (NU):162 69 26 44 - 11 7 5
- abțineri:13 - - - 11 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Apostol Alin-Gabriel USR NU
8. Axinia Adrian-George AUR Abținere
9. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
10. Badea Mihai-Alexandru USR NU
11. Badiu Georgel AUR Abținere
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bălășoiu Aurel PSD NU
16. Băltărețu Viorel USR NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Berescu Monica-Elena USR NU
22. Bîrcă Constantin PSD NU
23. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
24. Bota Călin-Ioan PNL NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Oana-Gianina PSD NU
31. Burciu Cristina PNL NU
32. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
33. Buzoianu Diana-Anda USR NU
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Cambera Oana-Alexandra USR NU
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
38. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
39. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
40. Chelaru Mircia AUR Abținere
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Chirilă Virgil Alin PSD NU
43. Ciofu Cătălina PNL NU
44. Ciornei Radu Tudor USR NU
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
47. Cristian Brian USR NU
48. Crîstici Ognean Minoritati NU
49. Crușoveanu Marian PNL NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dancă Ionel - Abținere
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Drancă Andrei-Iulian USR NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
57. Dumitru Florian-Emil PNL NU
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Fechet Mircea PNL NU
61. Feodor Silviu Minoritati NU
62. Florea Daniel PSD NU
63. Florea Oana-Consuela PSD NU
64. Floroiu Ionel PSD NU
65. Flucuș Dumitru AUR Abținere
66. Gál Károly UDMR NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Anamaria - DA
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gheba Daniel-Sorin USR NU
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
72. Gliga Dumitrița PSD NU
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Hajdu Gábor UDMR NU
78. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
79. Havârneanu Filip USR NU
80. Hărătău Elena PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
83. Huțu Alexandra PSD NU
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Ichim Cristian-Paul USR NU
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
88. Ilie Victor USR NU
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
92. Könczei Csaba UDMR NU
93. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
94. Lazăr Ion-Marian USR NU
95. Lazăr Teodor USR NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
97. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
98. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
99. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
102. Manta Claudiu PSD NU
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
104. Miftode Marius-Andrei USR NU
105. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
107. Mina Marian PSD NU
108. Mircea Florin PSD NU
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Molnar Radu-Iulian USR NU
111. Munteanu Remus PSD NU
112. Murariu Oana USR NU
113. Mușoiu Ștefan PSD NU
114. Nacov Gheorghe Minoritati DA
115. Nagy Vasile AUR Abținere
116. Năcuță Sorin PNL NU
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Denisa-Elena USR NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Orban Ludovic - NU
121. Oteșanu Daniela PSD NU
122. Özmen Oana-Marciana USR NU
123. Pambuccian Varujan Minoritati NU
124. Pavelescu Nicolae PSD NU
125. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Piper-Savu Florin PSD NU
128. Pop Rareș Tudor USR NU
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
130. Popescu Dan-Cristian PSD NU
131. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Prunean Alin-Costel USR NU
134. Rizea Cristina Camelia USR NU
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Nicolae - NU
137. Salan Viorel PSD NU
138. Sandu Viorica PSD NU
139. Scripnic Lilian AUR Abținere
140. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
141. Seres Dénes UDMR NU
142. Simonis Alfred - Robert PSD NU
143. Stancu Ionel Minoritati DA
144. Stancu Paul PSD NU
145. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
146. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
147. Stoica Diana USR NU
148. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
149. Szabó Ödön UDMR NU
150. Șimon Gheorghe PSD NU
151. Șișcu George PNL NU
152. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
153. Ștefan Ion - NU
154. Tanasă Dan AUR Abținere
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
156. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
157. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
158. Terente Eugen USR NU
159. Thellmann Christine PNL NU
160. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
161. Tobă Francisc - NU
162. Toda Daniel-Liviu USR NU
163. Todosiu Beniamin USR NU
164. Toma Ilie PSD NU
165. Toma Vasilică PSD NU
166. Trăilă Cristina PNL DA
167. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
168. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
169. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
170. Turcan Raluca PNL NU
171. Tușa Adriana Diana PSD NU
172. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
173. Țoiu Oana-Silvia USR NU
174. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
175. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
176. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
177. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
178. Vulpescu Ioan PSD NU
179. Weber Mihai PSD NU
180. Wiener Adrian USR NU
181. Zakarias Zoltán UDMR NU
182. Zetea Gabriel-Valer PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 7:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro