Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.04.2022 > 16:20 Versiunea pentru printare
Marți, 26 aprilie 2022, ora 16:20

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Forma Senatului
PL 72/2022 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.138/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ și pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:175 68 25 44 10 11 9 8
- voturi pentru (DA):159 67 24 44 - 11 9 4
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - - - - 2
- abțineri:11 - - - 10 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Axinia Adrian-George AUR Abținere
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR Abținere
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Berescu Monica-Elena USR DA
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Oana-Gianina PSD DA
31. Burciu Cristina PNL DA
32. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR Abținere
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
46. Cristian Brian USR DA
47. Crîstici Ognean Minoritati DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Drancă Andrei-Iulian USR DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dumitru Florian-Emil PNL DA
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Fechet Mircea PNL DA
57. Feodor Silviu Minoritati DA
58. Florea Daniel PSD DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Flucuș Dumitru AUR Abținere
62. Gál Károly UDMR DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilă Anamaria - DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gheba Daniel-Sorin USR DA
67. Gliga Dumitrița PSD DA
68. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
69. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
70. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
71. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Hajdu Gábor UDMR DA
74. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
75. Havârneanu Filip USR DA
76. Hărătău Elena PNL NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
79. Huțu Alexandra PSD DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ichim Cristian-Paul USR DA
83. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
84. Ilie Victor USR DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
88. Könczei Csaba UDMR DA
89. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
90. Lasca Mihai Ioan - DA
91. Lazăr Ion-Marian USR DA
92. Lazăr Teodor USR DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
95. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
96. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Miftode Marius-Andrei USR DA
101. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mina Marian PSD DA
104. Mircea Florin PSD DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Molnar Ervin PNL DA
108. Molnar Radu-Iulian USR DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Munteanu Remus PSD DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Nacov Gheorghe Minoritati DA
113. Nagy Vasile AUR Abținere
114. Năcuță Sorin PNL DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
116. Neagu Denisa-Elena USR DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Orban Ludovic - -
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Özmen Oana-Marciana USR DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati DA
122. Pavelescu Nicolae PSD DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Piper-Savu Florin PSD DA
125. Pop Rareș Tudor USR DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
128. Prună Cristina-Mădălina USR DA
129. Prunean Alin-Costel USR DA
130. Rizea Cristina Camelia USR DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL DA
132. Salan Viorel PSD DA
133. Sandu Viorica PSD DA
134. Scripnic Lilian AUR Abținere
135. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Stancu Ionel Minoritati DA
138. Stancu Paul PSD DA
139. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
140. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
141. Stoica Diana USR DA
142. Stoica Elena PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Szabó Ödön UDMR DA
145. Șimon Gheorghe PSD DA
146. Șișcu George PNL DA
147. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
148. Ștefan Ion - NU
149. Tanasă Dan AUR Abținere
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
152. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
153. Terente Eugen USR DA
154. Thellmann Christine PNL DA
155. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
156. Tobă Francisc - DA
157. Toda Daniel-Liviu USR DA
158. Todosiu Beniamin USR DA
159. Toma Ilie PSD DA
160. Toma Vasilică PSD DA
161. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
162. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
163. Turcan Raluca PNL DA
164. Tușa Adriana Diana PSD DA
165. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
166. Țoiu Oana-Silvia USR DA
167. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
168. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
169. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
170. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
171. Vulpescu Ioan PSD DA
172. Weber Mihai PSD DA
173. Wiener Adrian USR DA
174. Zakarias Zoltán UDMR DA
175. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 7:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro