Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.04.2022 > 16:21 Versiunea pentru printare
Marți, 26 aprilie 2022, ora 16:21

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Amendament admis 20 - art. 102 alin. (10)
PL 72/2022 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.138/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ și pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:192 76 30 47 12 10 8 9
- voturi pentru (DA):128 76 28 1 - 10 8 5
- voturi împotrivă (NU):48 - - 46 - - - 2
- abțineri:14 - - - 12 - - 2
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Andronache Gabriel PNL -
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Axinia Adrian-George AUR Abținere
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR NU
12. Badiu Georgel AUR Abținere
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Băltărețu Viorel USR NU
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Berescu Monica-Elena USR NU
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR NU
25. Bota Călin-Ioan PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR NU
35. Calista Mara-Daniela PNL -
36. Cambera Oana-Alexandra USR NU
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR Abținere
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciornei Radu Tudor USR NU
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
48. Cristian Brian USR NU
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Crușoveanu Marian PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dancă Ionel - Abținere
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Drancă Andrei-Iulian USR NU
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Fechet Mircea PNL DA
62. Feodor Silviu Minoritati DA
63. Florea Daniel PSD DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Flucuș Dumitru AUR Abținere
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Anamaria - DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin USR NU
72. Gliga Dumitrița PSD DA
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
75. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
76. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
78. Hajdu Gábor UDMR DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
80. Havârneanu Filip USR NU
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ichim Cristian-Paul USR NU
88. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
89. Ilie Victor USR NU
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Könczei Csaba UDMR DA
95. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
96. Lasca Mihai Ioan - DA
97. Lazăr Ion-Marian USR NU
98. Lazăr Teodor USR NU
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
103. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manta Claudiu PSD DA
107. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Miftode Marius-Andrei USR NU
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mina Marian PSD DA
113. Mircea Florin PSD DA
114. Miruță Radu-Dinel USR NU
115. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
116. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
117. Molnar Ervin PNL DA
118. Molnar Radu-Iulian USR NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Munteanu Remus PSD DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nagy Vasile AUR Abținere
123. Năcuță Sorin PNL DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neagu Denisa-Elena USR NU
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Orban Ludovic - NU
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Özmen Oana-Marciana USR NU
131. Paladi George-Adrian PSD DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pavelescu Nicolae PSD DA
134. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Piper-Savu Florin PSD DA
137. Pop Rareș Tudor USR NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prună Cristina-Mădălina USR NU
142. Prunean Alin-Costel USR NU
143. Rizea Cristina Camelia USR NU
144. Salan Viorel PSD DA
145. Sandu Viorica PSD DA
146. Scripnic Lilian AUR Abținere
147. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Simonis Alfred - Robert PSD DA
150. Stancu Ionel Minoritati DA
151. Stancu Paul PSD DA
152. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
153. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
154. Stoica Diana USR NU
155. Stoica Elena PSD DA
156. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
157. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
158. Szabó Ödön UDMR DA
159. Șimon Gheorghe PSD DA
160. Șișcu George PNL DA
161. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
162. Șoptică Costel PNL DA
163. Ștefan Ion - NU
164. Tanasă Dan AUR Abținere
165. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
166. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
167. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
168. Terente Eugen USR NU
169. Thellmann Christine PNL DA
170. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
171. Tobă Francisc - DA
172. Toda Daniel-Liviu USR NU
173. Todosiu Beniamin USR NU
174. Toma Ilie PSD DA
175. Toma Vasilică PSD DA
176. Trăilă Cristina PNL DA
177. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
178. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
179. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
180. Turcan Raluca PNL DA
181. Tușa Adriana Diana PSD DA
182. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
183. Țoiu Oana-Silvia USR NU
184. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
185. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
186. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
187. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
188. Vulpescu Ioan PSD DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Wiener Adrian USR NU
191. Zakarias Zoltán UDMR DA
192. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro