Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.04.2022 > 16:48 Versiunea pentru printare
Marți, 26 aprilie 2022, ora 16:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere -
PL 424/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2019 privind aprobarea Programului multianual de finanțare a investițiilor pentru modernizarea, reabilitarea, retehnologizarea și extinderea sau înființarea sistemelor de alimentare centralizată cu energie termică ale localităților și pentru modificarea și completarea Legii serviciilor comunitare de utilități publice nr.51/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:181 72 28 43 11 10 9 8
- voturi pentru (DA):175 72 27 43 11 10 9 3
- voturi împotrivă (NU):6 - 1 - - - - 5
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
46. Cristian Brian USR DA
47. Crîstici Ognean Minoritati DA
48. Crușoveanu Marian PNL DA
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dancă Ionel - NU
51. Drancă Andrei-Iulian USR DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
55. Dumitru Florian-Emil PNL DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
59. Fechet Mircea PNL DA
60. Feodor Silviu Minoritati DA
61. Florea Daniel PSD DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Flucuș Dumitru AUR DA
64. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
65. Gál Károly UDMR DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilă Anamaria - DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheba Daniel-Sorin USR DA
70. Gliga Dumitrița PSD DA
71. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
72. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
73. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Hajdu Gábor UDMR DA
76. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
77. Havârneanu Filip USR DA
78. Hărătău Elena PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huțu Alexandra PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ichim Cristian-Paul USR DA
83. Ilie Victor USR DA
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
88. Kiss János PNL DA
89. Könczei Csaba UDMR DA
90. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
91. Lazăr Ion-Marian USR DA
92. Lazăr Teodor USR DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
96. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
97. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
98. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Mang Ioan PSD DA
102. Manta Claudiu PSD DA
103. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Miftode Marius-Andrei USR DA
106. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Miklós Zoltán UDMR DA
109. Mina Marian PSD DA
110. Mircea Florin PSD DA
111. Miruță Radu-Dinel USR DA
112. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
113. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
114. Molnar Radu-Iulian USR DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Munteanu Remus PSD DA
117. Murariu Oana USR DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
120. Neagu Denisa-Elena USR DA
121. Neață Eugen PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Orban Ludovic - NU
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Özmen Oana-Marciana USR DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Panait Radu USR DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Piper-Savu Florin PSD DA
131. Pop Rareș Tudor USR DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
133. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prunean Alin-Costel USR DA
136. Rizea Cristina Camelia USR DA
137. Roman Nicolae - NU
138. Salan Viorel PSD DA
139. Sandu Viorica PSD DA
140. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
141. Scripnic Lilian AUR DA
142. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Stancu Ionel Minoritati DA
145. Stancu Paul PSD DA
146. Stângă George-Cătălin PNL DA
147. Stoian Maria PNL DA
148. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
149. Stoica Diana USR DA
150. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
151. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
152. Șimon Gheorghe PSD DA
153. Șișcu George PNL DA
154. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
155. Tanasă Dan AUR DA
156. Tătaru Nelu PNL DA
157. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
158. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
159. Terente Eugen USR DA
160. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
161. Tobă Francisc - DA
162. Toda Daniel-Liviu USR DA
163. Todosiu Beniamin USR DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Toma Vasilică PSD DA
166. Trăilă Cristina PNL DA
167. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
168. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
169. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
170. Țachianu Marian PSD DA
171. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
172. Țoiu Oana-Silvia USR DA
173. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
175. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
176. Vîlceanu Dan PNL DA
177. Vulpescu Ioan PSD DA
178. Weber Mihai PSD DA
179. Wiener Adrian USR DA
180. Zakarias Zoltán UDMR DA
181. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro