Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.04.2022 > 16:13 Versiunea pentru printare
Marți, 26 aprilie 2022, ora 16:13

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere -
PL 72/2022 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.138/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ și pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:176 63 25 47 9 11 9 12
- voturi pentru (DA):171 63 25 46 9 11 9 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 - - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apjok Norbert - DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chira Claudiu-Martin - DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
50. Cristian Brian USR DA
51. Crîstici Ognean Minoritati DA
52. Crușoveanu Marian PNL DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Dunava Costel Neculai PSD DA
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Fechet Mircea PNL DA
62. Feodor Silviu Minoritati DA
63. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
64. Florea Daniel PSD DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
68. Gál Károly UDMR DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Anamaria - DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin USR DA
73. Gliga Dumitrița PSD DA
74. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
75. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
76. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
78. Hajdu Gábor UDMR DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
80. Havârneanu Filip USR DA
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huțu Alexandra PSD DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ichim Cristian-Paul USR DA
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
88. Ilie Victor USR DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR DA
92. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
93. Könczei Csaba UDMR DA
94. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
95. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
96. Lasca Mihai Ioan - -
97. Lazăr Ion-Marian USR DA
98. Lazăr Teodor USR DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
103. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Mang Ioan PSD DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Miftode Marius-Andrei USR DA
108. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Miklós Zoltán UDMR DA
111. Mina Marian PSD DA
112. Miruță Radu-Dinel USR DA
113. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
114. Molnar Radu-Iulian USR DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Murariu Oana USR DA
117. Mușoiu Ștefan PSD DA
118. Nacov Gheorghe Minoritati DA
119. Năcuță Sorin PNL DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neagu Denisa-Elena USR DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Orban Ludovic - NU
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Özmen Oana-Marciana USR DA
126. Panait Radu USR DA
127. Pavelescu Nicolae PSD DA
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
129. Piper-Savu Florin PSD DA
130. Pop Rareș Tudor USR DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Rizea Cristina Camelia USR DA
135. Roman Nicolae - NU
136. Salan Viorel PSD DA
137. Sandu Viorica PSD DA
138. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
139. Scripnic Lilian AUR DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Simonis Alfred - Robert PSD DA
143. Stancu Ionel Minoritati DA
144. Stancu Paul PSD DA
145. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
146. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
147. Stoica Diana USR DA
148. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
149. Szabó Ödön UDMR DA
150. Șimon Gheorghe PSD DA
151. Șișcu George PNL DA
152. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
153. Ștefan Ion - DA
154. Tanasă Dan AUR DA
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
156. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
157. Terente Eugen USR DA
158. Thellmann Christine PNL DA
159. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
160. Tobă Francisc - DA
161. Toda Daniel-Liviu USR DA
162. Toma Ilie PSD DA
163. Toma Vasilică PSD DA
164. Trăilă Cristina PNL DA
165. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
166. Tudorache Daniel PSD DA
167. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
168. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
169. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
170. Țoiu Oana-Silvia USR DA
171. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
172. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
173. Vulpescu Ioan PSD DA
174. Wiener Adrian USR DA
175. Zakarias Zoltán UDMR DA
176. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro