Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 10:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 10:07

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:157 56 32 41 9 8 7 4
- voturi pentru (DA):152 55 32 39 9 8 7 2
- voturi împotrivă (NU):4 1 - 1 - - - 2
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bota Călin-Ioan PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Burciu Cristina PNL DA
28. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Cambera Oana-Alexandra USR DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
32. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chirilă Virgil Alin PSD DA
35. Ciofu Cătălina PNL DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
39. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Drancă Andrei-Iulian USR DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Feodor Silviu Minoritati DA
47. Florea Daniel PSD DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
51. Gál Károly UDMR DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Anamaria - NU
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheba Daniel-Sorin USR DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
58. Giurgiu Adrian USR DA
59. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
60. Gliga Dumitrița PSD DA
61. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
62. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
63. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Hajdu Gábor UDMR DA
66. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
67. Havârneanu Filip USR DA
68. Hărătău Elena PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huțu Alexandra PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
72. Ichim Cristian-Paul USR DA
73. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
74. Ilie Victor USR DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
79. Kiss János PNL DA
80. Könczei Csaba UDMR DA
81. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
82. Lazăr Ion-Marian USR DA
83. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
84. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
85. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
88. Mang Ioan PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Miftode Marius-Andrei USR DA
91. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mina Marian PSD DA
94. Mircea Florin PSD DA
95. Miruță Radu-Dinel USR DA
96. Moisin Radu-Marin PNL DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Molnar Radu-Iulian USR DA
99. Murariu Oana USR DA
100. Năcuță Sorin PNL DA
101. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
102. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
103. Neață Eugen PSD DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Özmen Oana-Marciana USR DA
106. Paladi George-Adrian PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
111. Pop Rareș Tudor USR DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Predescu Ana-Loredana PSD DA
114. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
115. Prună Cristina-Mădălina USR DA
116. Rizea Cristina Camelia USR DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Florin-Claudiu PNL DA
119. Roman Nicolae - NU
120. Salan Viorel PSD DA
121. Sandu Viorica PSD DA
122. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
123. Scripnic Lilian AUR DA
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Stancu Ionel Minoritati DA
126. Stancu Paul PSD DA
127. Stângă George-Cătălin PNL DA
128. Stoian Maria PNL DA
129. Stoica Diana USR DA
130. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șandru Cosmin PNL DA
134. Ștefan Ion - DA
135. Tanasă Dan AUR DA
136. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
137. Tătaru Nelu PNL DA
138. Terente Eugen USR DA
139. Thellmann Christine PNL DA
140. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
141. Toda Daniel-Liviu USR DA
142. Todosiu Beniamin USR DA
143. Toma Vasilică PSD DA
144. Tudorache Daniel PSD DA
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Tușa Adriana Diana PSD DA
147. Tuță George-Cristian PNL DA
148. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
149. Țoiu Oana-Silvia USR DA
150. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
152. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
153. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
154. Vulpescu Ioan PSD DA
155. Wiener Adrian USR DA
156. Zakarias Zoltán UDMR DA
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro