Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 10:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 10:24

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Amendament respins 4
PL 483/2020 Lege pentru modificarea Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor în construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:183 69 31 45 11 8 10 9
- voturi pentru (DA):50 1 1 44 - - 1 3
- voturi împotrivă (NU):114 68 30 - - 8 6 2
- abțineri:19 - - 1 11 - 3 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușceac Antonio AUR Abținere
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
12. Axinia Adrian-George AUR Abținere
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Badiu Georgel AUR Abținere
15. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
16. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălășoiu Aurel PSD NU
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Berescu Monica-Elena USR DA
23. Bîrcă Constantin PSD NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Bota Călin-Ioan PNL NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Oana-Gianina PSD NU
32. Burciu Cristina PNL NU
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Cambera Oana-Alexandra USR DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
37. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chelaru Mircia AUR Abținere
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chirilă Virgil Alin PSD NU
42. Ciofu Cătălina PNL NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciornei Radu Tudor USR DA
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Coarnă Dumitru - Abținere
47. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
48. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dancă Ionel - Abținere
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dunava Costel Neculai PSD NU
58. Fechet Mircea PNL NU
59. Florea Daniel PSD NU
60. Florea Oana-Consuela PSD NU
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
63. Gál Károly UDMR NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
65. Georgescu Nicolae PSD NU
66. Gheba Daniel-Sorin USR DA
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
68. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
69. Giurgiu Adrian USR DA
70. Gliga Dumitrița PSD NU
71. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
72. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
73. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
74. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
76. Hajdu Gábor UDMR NU
77. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
78. Havârneanu Filip USR DA
79. Hărătău Elena PNL NU
80. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
81. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
82. Huțu Alexandra PSD NU
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
84. Iancu Marius-Ionel PSD NU
85. Ichim Cristian-Paul USR DA
86. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
87. Ilie Victor USR DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
89. Intotero Natalia-Elena PSD NU
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Kiss János PNL NU
92. Könczei Csaba UDMR NU
93. Lazăr Ion-Marian USR DA
94. Lazăr Teodor USR DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
98. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
99. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
102. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
103. Mang Ioan PSD NU
104. Manta Claudiu PSD NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
106. Miftode Marius-Andrei USR DA
107. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
109. Miklós Zoltán UDMR NU
110. Mircea Florin PSD NU
111. Miruță Radu-Dinel USR DA
112. Moisin Radu-Marin PNL NU
113. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
114. Molnar Ervin PNL NU
115. Molnar Radu-Iulian USR DA
116. Murariu Oana USR DA
117. Nacov Gheorghe Minoritati NU
118. Năcuță Sorin PNL NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
120. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
121. Neagu Denisa-Elena USR DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Orban Ludovic - DA
125. Oteșanu Daniela PSD NU
126. Özmen Oana-Marciana USR DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
128. Paraschiv Rodica PSD NU
129. Pavelescu Nicolae PSD NU
130. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
132. Piper-Savu Florin PSD NU
133. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
134. Pop Rareș Tudor USR DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
136. Predescu Ana-Loredana PSD NU
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
138. Rizea Cristina Camelia USR DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Roman Nicolae - NU
141. Rujan Dumitru PNL NU
142. Salan Viorel PSD NU
143. Sandu Viorica PSD NU
144. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
145. Scripnic Lilian AUR Abținere
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Seres Dénes UDMR NU
148. Stancu Ionel Minoritati NU
149. Stângă George-Cătălin PNL NU
150. Stoian Maria PNL NU
151. Stoica Diana USR DA
152. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
153. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
154. Szabó Ödön UDMR NU
155. Șișcu George PNL NU
156. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
157. Șovăială Constantin - DA
158. Tanasă Dan AUR Abținere
159. Tănase Antonel - Abținere
160. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
161. Tătaru Nelu PNL NU
162. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
163. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
164. Tobă Francisc - NU
165. Toda Daniel-Liviu USR DA
166. Todosiu Beniamin USR DA
167. Toma Ilie PSD NU
168. Toma Vasilică PSD NU
169. Turcan Raluca PNL DA
170. Tușa Adriana Diana PSD NU
171. Tuță George-Cristian PNL NU
172. Țachianu Marian PSD NU
173. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
174. Țoiu Oana-Silvia USR DA
175. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
177. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
178. Vulpescu Ioan PSD NU
179. Weber Mihai PSD NU
180. Wiener Adrian USR DA
181. Zakarias Zoltán UDMR NU
182. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 21:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro