Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 10:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 10:25

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Amendament respins 6
PL 483/2020 Lege pentru modificarea Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor în construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:184 67 34 45 11 8 9 10
- voturi pentru (DA):50 1 3 44 - - - 2
- voturi împotrivă (NU):112 66 31 - - 8 5 2
- abțineri:21 - - 1 11 - 3 6
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR Abținere
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR Abținere
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badiu Georgel AUR Abținere
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
18. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD NU
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD NU
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Oana-Gianina PSD NU
33. Burciu Cristina PNL NU
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
38. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR Abținere
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD NU
44. Ciofu Cătălina PNL NU
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Coarnă Dumitru - Abținere
48. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
49. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
50. Cristian Brian USR DA
51. Crîstici Ognean Minoritati NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Dancă Ionel - Abținere
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD NU
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Drulă Cătălin USR DA
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
60. Fechet Mircea PNL NU
61. Florea Daniel PSD NU
62. Florea Oana-Consuela PSD NU
63. Floroiu Ionel PSD NU
64. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
65. Gál Károly UDMR NU
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Gheba Daniel-Sorin USR DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
69. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
70. Giurgiu Adrian USR DA
71. Gliga Dumitrița PSD NU
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
74. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
77. Hajdu Gábor UDMR NU
78. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
79. Havârneanu Filip USR DA
80. Hărătău Elena PNL NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
83. Huțu Alexandra PSD NU
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
85. Iancu Marius-Ionel PSD NU
86. Ichim Cristian-Paul USR DA
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
88. Ilie Victor USR DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Ion Stelian-Cristian USR DA
92. Kiss János PNL NU
93. Könczei Csaba UDMR NU
94. Lazăr Ion-Marian USR DA
95. Lazăr Teodor USR DA
96. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
97. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
98. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD NU
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
101. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
102. Mang Ioan PSD NU
103. Manta Claudiu PSD NU
104. Mărculescu Dumitru PNL NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
106. Miftode Marius-Andrei USR DA
107. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
109. Miklós Zoltán UDMR NU
110. Mircea Florin PSD NU
111. Miruță Radu-Dinel USR DA
112. Moisin Radu-Marin PNL NU
113. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
114. Molnar Ervin PNL NU
115. Molnar Radu-Iulian USR DA
116. Murariu Oana USR DA
117. Nacov Gheorghe Minoritati NU
118. Năcuță Sorin PNL NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
120. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
121. Neagu Denisa-Elena USR DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nechita Aurel PSD NU
124. Niță Nicu PSD NU
125. Orban Ludovic - DA
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Özmen Oana-Marciana USR DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pavelescu Nicolae PSD NU
131. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Piper-Savu Florin PSD NU
134. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
135. Pop Rareș Tudor USR DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
138. Rizea Cristina Camelia USR DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Roman Nicolae - NU
141. Rujan Dumitru PNL NU
142. Salan Viorel PSD NU
143. Sandu Viorica PSD NU
144. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
145. Scripnic Lilian AUR Abținere
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Seres Dénes UDMR NU
148. Stancu Ionel Minoritati Abținere
149. Stângă George-Cătălin PNL NU
150. Stoian Maria PNL DA
151. Stoica Diana USR DA
152. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
153. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
154. Szabó Ödön UDMR NU
155. Șișcu George PNL NU
156. Șovăială Constantin - Abținere
157. Tanasă Dan AUR Abținere
158. Tănase Antonel - Abținere
159. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
160. Tătaru Nelu PNL NU
161. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
162. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
163. Tobă Francisc - Abținere
164. Toda Daniel-Liviu USR DA
165. Todosiu Beniamin USR DA
166. Toma Vasilică PSD NU
167. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
168. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
169. Turcan Raluca PNL DA
170. Tușa Adriana Diana PSD NU
171. Tuță George-Cristian PNL NU
172. Țachianu Marian PSD NU
173. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
174. Țoiu Oana-Silvia USR DA
175. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
177. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
178. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
179. Vulpescu Ioan PSD NU
180. Weber Mihai PSD NU
181. Wiener Adrian USR DA
182. Zakarias Zoltán UDMR NU
183. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 20:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro