Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:31

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 77 54 46 13 11 12 16
- voturi pentru (DA):161 47 50 39 3 9 7 6
- voturi împotrivă (NU):5 1 - 1 - - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:62 29 4 6 10 2 5 6

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD -
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
4. Aelenei Dănuț - -
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apjok Norbert - DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR -
14. Badiu Georgel AUR -
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD -
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR -
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra USR -
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD -
43. Cătăuță Ana-Maria PSD -
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR -
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR -
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD -
56. Cristescu Radu-Mihai PSD -
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dancă Ionel - NU
63. Dehelean Silviu USR -
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD -
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD -
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
72. Fechet Mircea PNL DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD -
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Oana-Consuela PSD -
76. Flucuș Dumitru AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Anamaria - DA
81. Gheba Daniel-Sorin USR DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
84. Giugea Nicolae - DA
85. Giurgiu Adrian USR DA
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD -
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
90. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
92. Hajdu Gábor UDMR -
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD -
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL -
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati -
101. Ichim Cristian-Paul USR DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD -
105. Intotero Natalia-Elena PSD -
106. Ionescu George - -
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kocsis-Cristea Alexandru - -
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Lazăr Teodor USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR -
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD -
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
124. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
125. Mărculescu Dumitru PNL DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
127. Miftode Marius-Andrei USR DA
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD -
131. Miruță Radu-Dinel USR DA
132. Moisin Radu-Marin PNL DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Molnar Ervin PNL DA
135. Molnar Radu-Iulian USR DA
136. Munteanu Remus PSD -
137. Murariu Oana USR -
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nacov Gheorghe Minoritati DA
140. Năcuță Sorin PNL DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neaga Florian-Claudiu PSD -
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Orban Ludovic - -
148. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
149. Oteșanu Daniela PSD -
150. Özmen Oana-Marciana USR DA
151. Paladi George-Adrian PSD -
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Panait Radu USR DA
154. Pavelescu Nicolae PSD DA
155. Păunescu Silviu-Titus AUR -
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Piper-Savu Florin PSD -
158. Plăiașu Gabriel - NU
159. Polak Tudor PNL DA
160. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
161. Pop Darius AUR DA
162. Pop Rareș Tudor USR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Pavel PNL -
166. Popica Eduard-Andrei PSD DA
167. Predescu Ana-Loredana PSD DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Rizea Cristina Camelia USR DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Nicolae - NU
176. Rujan Dumitru PNL DA
177. Salan Viorel PSD -
178. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
179. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
180. Scripnic Lilian AUR -
181. Seidler Cristian-Gabriel USR -
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stancu Paul PSD -
186. Stativă Irinel Ioan PSD -
187. Stângă George-Cătălin PNL DA
188. Stoian Maria PNL DA
189. Stoica Ciprian-Titi AUR -
190. Stoica Diana USR DA
191. Stoica Elena PSD DA
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
193. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șandru Cosmin PNL DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL -
200. Șlincu Dan-Constantin PSD -
201. Șoptică Costel PNL DA
202. Șovăială Constantin - DA
203. Tanasă Dan AUR -
204. Tănase Antonel - DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Tătaru Nelu PNL DA
207. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
208. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
209. Terente Eugen USR DA
210. Thellmann Christine PNL DA
211. Tobă Francisc - -
212. Toda Daniel-Liviu USR -
213. Todosiu Beniamin USR NU
214. Toma Vasilică PSD DA
215. Trăilă Cristina PNL DA
216. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
218. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Tuță George-Cristian PNL -
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
225. Vulpescu Ioan PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zakarias Zoltán UDMR DA
228. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 21:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro