Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:35

Subiect vot: Vot final - PL-x 424/2019 - Vot final adoptare
Adoptare PL 424/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2019 privind aprobarea Programului multianual de finanțare a investițiilor pentru modernizarea, reabilitarea, retehnologizarea și extinderea sau înființarea sistemelor de alimentare centralizată cu energie termică ale localităților și pentru modificarea și completarea Legii serviciilor comunitare de utilități publice nr.51/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 98 59 52 16 14 14 15
- voturi pentru (DA):267 98 59 52 16 14 14 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria - DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Giugea Nicolae - DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR DA
122. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
123. Ilie Victor USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George - DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
132. Könczei Csaba UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lazăr Ion-Marian USR DA
136. Lazăr Teodor USR DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
140. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
146. Mang Ioan PSD DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Plăiașu Gabriel - DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
190. Pop Darius AUR DA
191. Pop Rareș Tudor USR DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Dan-Cristian PSD DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana PSD DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Prunean Alin-Costel USR DA
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - DA
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
210. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
211. Scripnic Lilian AUR DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stângă George-Cătălin PNL DA
219. Stoian Maria PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Elena PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Șovăială Constantin - DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR DA
236. Tănase Antonel - DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Tătaru Nelu PNL DA
239. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
240. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
241. Terente Eugen USR DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Tobă Francisc - DA
244. Toda Daniel-Liviu USR DA
245. Todosiu Beniamin USR DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Toma Vasilică PSD DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
250. Tudorache Daniel PSD DA
251. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
252. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
253. Turcan Raluca PNL DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Tuță George-Cristian PNL DA
256. Țachianu Marian PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia USR DA
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Wiener Adrian USR DA
267. Zakarias Zoltán UDMR DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro