Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:37

Subiect vot: Vot final - PL-x 577/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 577/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.139/2020 privind instituirea cadrului legal pentru acordarea unor ajutoare de stat Societății "Compania națională de transporturi aeriene române - TAROM" S.A. și Societății Blue Air Aviation S.A. pentru compensarea pierderilor economice suferite în contextul pandemiei COVID-19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:270 99 61 48 17 14 14 17
- voturi pentru (DA):220 99 61 1 17 14 13 15
- voturi împotrivă (NU):47 - - 44 - - 1 2
- abțineri:3 - - 3 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR NU
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
31. Berescu Monica-Elena USR Abținere
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR NU
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR NU
61. Ciubuc Ciprian - NU
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR NU
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR NU
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Anamaria - DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Giugea Nicolae - DA
102. Giurgiu Adrian USR NU
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR NU
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ionescu George - DA
126. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lazăr Ion-Marian USR NU
134. Lazăr Teodor USR NU
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
144. Mang Ioan PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
148. Mărculescu Dumitru PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR NU
152. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mina Marian PSD DA
156. Mircea Florin PSD DA
157. Miruță Radu-Dinel USR NU
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR NU
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR NU
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Vasile AUR DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR NU
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Orban Ludovic - DA
175. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Paladi George-Adrian PSD DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR NU
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel - DA
187. Polak Tudor PNL DA
188. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
189. Pop Darius AUR DA
190. Pop Rareș Tudor USR NU
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian PSD DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popica Eduard-Andrei PSD DA
195. Predescu Ana-Loredana PSD DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR NU
200. Prunean Alin-Costel USR NU
201. Rizea Cristina Camelia USR NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Nicolae - DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Salan Viorel PSD DA
207. Sandu Viorica PSD DA
208. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Scripnic Lilian AUR DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion George-Nicolae AUR DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
223. Stoica Diana USR DA
224. Stoica Elena PSD DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
226. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șandru Cosmin PNL DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șovăială Constantin - DA
235. Ștefan Ion - DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tanasă Dan AUR DA
238. Tănase Antonel - DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
242. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Tobă Francisc - DA
246. Toda Daniel-Liviu USR NU
247. Todosiu Beniamin USR NU
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Tuță George-Cristian PNL DA
258. Țachianu Marian PSD DA
259. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
260. Țoiu Oana-Silvia USR NU
261. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
264. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Wiener Adrian USR NU
268. Zakarias Zoltán UDMR DA
269. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro