Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:42

Subiect vot: Vot final - PL-x 71/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 71/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.137/2021 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2021 privind unele măsuri pentru recrutarea și plata personalului implicat în procesul de vaccinare împotriva COVID-19 și stabilirea unor măsuri în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:277 99 61 52 18 15 14 18
- voturi pentru (DA):274 98 61 52 18 15 13 17
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 1 1
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru AUR DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
93. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Gál Károly UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Anamaria - NU
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Giugea Nicolae - DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Havârneanu Filip USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George - DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Mang Ioan PSD DA
149. Manta Claudiu PSD DA
150. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
151. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Munteanu Remus PSD DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nagy Vasile AUR DA
170. Năcuță Sorin PNL DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena USR DA
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Orban Ludovic - DA
178. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Özmen Oana-Marciana USR DA
181. Paladi George-Adrian PSD DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Piper-Savu Florin PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - DA
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
193. Pop Darius AUR DA
194. Pop Rareș Tudor USR DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popica Eduard-Andrei PSD DA
199. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Prunean Alin-Costel USR DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia USR DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae - DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion George-Nicolae AUR DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stângă George-Cătălin PNL DA
224. Stoian Maria PNL DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
227. Stoica Diana USR DA
228. Stoica Elena PSD DA
229. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
230. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șovăială Constantin - DA
240. Ștefan Ion - DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănase Antonel - DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Tobă Francisc - DA
252. Toda Daniel-Liviu USR DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Toma Vasilică PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
260. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Wiener Adrian USR DA
275. Zakarias Zoltán UDMR DA
276. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 5:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro