Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:43

Subiect vot: Vot final - PL-x 443/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 443/2021 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.12/2021 privind completarea Ordonanței Guvernului nr.40/2006 pentru aprobarea și finanțarea programelor multianuale prioritare de mediu și gospodărire a apelor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 98 60 52 17 15 15 18
- voturi pentru (DA):275 98 60 52 17 15 15 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru AUR DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
93. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Gál Károly UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Anamaria - DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Giugea Nicolae - DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Havârneanu Filip USR DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR DA
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George - DA
126. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Lazăr Teodor USR DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
145. Mang Ioan PSD DA
146. Manta Claudiu PSD DA
147. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Munteanu Remus PSD DA
164. Murariu Oana USR DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Vasile AUR DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Plăiașu Gabriel - DA
189. Polak Tudor PNL DA
190. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
191. Pop Darius AUR DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Prunean Alin-Costel USR DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia USR DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Nicolae - DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
226. Stoica Diana USR DA
227. Stoica Elena PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
229. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șovăială Constantin - DA
239. Ștefan Ion - DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tanasă Dan AUR DA
242. Tănase Antonel - DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - DA
251. Toda Daniel-Liviu USR DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Tuță George-Cristian PNL DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țoiu Oana-Silvia USR DA
265. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
269. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Wiener Adrian USR DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 5:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro