Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:44

Subiect vot: Vot final - PL-x 366/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 366/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.78/2020 privind acordarea de către Ministerul Sănătății, prin direcțiile de sănătate publică județene și a municipiului București, autorităților publice locale a necesarului de măști de protecție pentru familiile și persoanele defavorizate de pe raza unităților administrativ teritoriale, precum și pentru suplimentarea bugetului Ministerului Sănătății, din Fondul de rezervă bugetară aflat la dispoziția Guvernului, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 98 59 52 17 15 14 16
- voturi pentru (DA):249 97 59 51 - 15 13 14
- voturi împotrivă (NU):18 - - - 17 - - 1
- abțineri:2 1 - 1 - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - -
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR NU
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria - NU
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Giugea Nicolae - DA
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Havârneanu Filip USR DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul USR DA
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George - DA
126. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lazăr Ion-Marian USR DA
134. Lazăr Teodor USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
144. Mang Ioan PSD DA
145. Manta Claudiu PSD DA
146. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
148. Mărculescu Dumitru PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR DA
152. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mina Marian PSD DA
156. Mircea Florin PSD DA
157. Miruță Radu-Dinel USR DA
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR DA
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Murariu Oana USR DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Vasile AUR NU
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
169. Neagu Denisa-Elena USR DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Orban Ludovic - DA
174. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana USR DA
177. Paladi George-Adrian PSD DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel - DA
187. Polak Tudor PNL DA
188. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
189. Pop Darius AUR NU
190. Pop Rareș Tudor USR DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian PSD DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popica Eduard-Andrei PSD DA
195. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Prunean Alin-Costel USR DA
201. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - DA
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
210. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
211. Scripnic Lilian AUR NU
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
223. Stoica Diana USR DA
224. Stoica Elena PSD DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
226. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șandru Cosmin PNL DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Șovăială Constantin - DA
235. Ștefan Ion - DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tanasă Dan AUR NU
238. Tănase Antonel - DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
242. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
243. Terente Eugen USR DA
244. Thellmann Christine PNL DA
245. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
246. Tobă Francisc - DA
247. Toda Daniel-Liviu USR DA
248. Todosiu Beniamin USR DA
249. Toma Ilie PSD DA
250. Toma Vasilică PSD DA
251. Trăilă Cristina PNL DA
252. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Tuță George-Cristian PNL DA
258. Țachianu Marian PSD DA
259. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
260. Țoiu Oana-Silvia USR DA
261. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
263. Varga Glad-Aurel PNL DA
264. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Wiener Adrian USR DA
269. Zakarias Zoltán UDMR DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 5:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro