Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:46

Subiect vot: Vot final - PL-x 465/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 465/2021 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.10/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 97 60 52 18 15 14 18
- voturi pentru (DA):274 97 60 52 18 15 14 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Coarnă Dumitru - DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria - DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae - DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Havârneanu Filip USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George - DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Ervin PNL DA
163. Molnar Radu-Iulian USR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Nagy Vasile AUR DA
169. Năcuță Sorin PNL DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
172. Neagu Denisa-Elena USR DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechita Aurel PSD DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Orban Ludovic - DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Plăiașu Gabriel - DA
189. Polak Tudor PNL DA
190. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
191. Pop Darius AUR DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Prunean Alin-Costel USR DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia USR DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Nicolae - DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stângă George-Cătălin PNL DA
223. Stoian Maria PNL DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
226. Stoica Diana USR DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șovăială Constantin - DA
238. Ștefan Ion - DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tanasă Dan AUR DA
241. Tănase Antonel - DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Tătaru Nelu PNL DA
244. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
245. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
246. Terente Eugen USR DA
247. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
248. Tobă Francisc - DA
249. Toda Daniel-Liviu USR DA
250. Todosiu Beniamin USR DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Toma Vasilică PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Wiener Adrian USR DA
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 5:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro