Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.04.2022 > 11:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 aprilie 2022, ora 11:47

Subiect vot: Vot final - PL-x 72/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 72/2022 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.138/2021 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ și pentru modificarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:274 99 58 52 18 15 14 18
- voturi pentru (DA):211 99 57 2 18 15 14 6
- voturi împotrivă (NU):62 - - 50 - - - 12
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR NU
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR NU
31. Berescu Monica-Elena USR NU
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - NU
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR NU
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chira Claudiu-Martin - NU
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR NU
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR NU
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dancă Ionel - NU
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR NU
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria - NU
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
102. Giugea Nicolae - NU
103. Giurgiu Adrian USR NU
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
113. Havârneanu Filip USR NU
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR NU
122. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
123. Ilie Victor USR NU
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George - NU
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian USR NU
137. Lazăr Teodor USR NU
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR NU
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR NU
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR NU
163. Munteanu Remus PSD DA
164. Murariu Oana USR NU
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nacov Gheorghe Minoritati DA
167. Nagy Vasile AUR DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR NU
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - NU
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR NU
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Piper-Savu Florin PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Plăiașu Gabriel - NU
189. Polak Tudor PNL DA
190. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
191. Pop Darius AUR DA
192. Pop Rareș Tudor USR NU
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popica Eduard-Andrei PSD DA
197. Predescu Ana-Loredana PSD DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Prunean Alin-Costel USR NU
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia USR NU
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Nicolae - DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Stancu Paul PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stângă George-Cătălin PNL DA
222. Stoian Maria PNL DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
225. Stoica Diana USR NU
226. Stoica Elena PSD DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șandru Cosmin PNL DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șovăială Constantin - NU
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tanasă Dan AUR DA
240. Tănase Antonel - NU
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Tătaru Nelu PNL DA
243. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
244. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
245. Terente Eugen USR NU
246. Thellmann Christine PNL DA
247. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
248. Tobă Francisc - DA
249. Toda Daniel-Liviu USR NU
250. Todosiu Beniamin USR NU
251. Toma Ilie PSD DA
252. Toma Vasilică PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țachianu Marian PSD DA
262. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
263. Țoiu Oana-Silvia USR DA
264. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
266. Varga Glad-Aurel PNL DA
267. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vulpescu Ioan PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Wiener Adrian USR NU
272. Zakarias Zoltán UDMR DA
273. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 5:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro