Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 12:38

Subiect vot: Componența Comisiei pentru numărare a voturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 92 65 48 25 17 11 13
- voturi pentru (DA):258 91 64 47 23 17 11 5
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4
- abțineri:6 - - - 2 - - 4
- nu au votat:3 1 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL -
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - Abținere
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - DA
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR DA
91. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Anamaria - DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin USR DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
102. Giugea Nicolae - NU
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul USR DA
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lazăr Ion-Marian USR DA
136. Lazăr Teodor USR DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manta Claudiu PSD DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Mitrea Dumitrina AUR DA
156. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
157. Moisin Radu-Marin PNL DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Ervin PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR DA
161. Morar Olivia-Diana PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
167. Nacov Gheorghe Minoritati DA
168. Nagy Szabolcs UDMR DA
169. Nagy Vasile AUR DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neagu Denisa-Elena USR DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - NU
176. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD -
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana USR DA
179. Paladi George-Adrian PSD DA
180. Panait Radu USR DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pavelescu Nicolae PSD DA
183. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
184. Pecingină Gheorghe PNL DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Polak Tudor PNL DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
190. Pop Darius AUR DA
191. Popa Alexandru PNL DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana PSD DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Prunean Alin-Costel USR DA
201. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
202. Rafila Alexandru PSD DA
203. Rizea Cristina Camelia USR DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Florin-Claudiu PNL DA
206. Roman Nicolae - DA
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Stancu Ionel Minoritati DA
218. Stancu Paul PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Vetuța PNL DA
221. Stângă George-Cătălin PNL DA
222. Stoian Maria PNL DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
225. Stoica Diana USR DA
226. Stoica Elena PSD DA
227. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șerban Gianina AUR DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
237. Șoldan Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Șovăială Constantin - NU
240. Ștefan Ion - Abținere
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tănase Antonel - Abținere
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Toda Daniel-Liviu USR DA
251. Todosiu Beniamin USR DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Tuță George-Cristian PNL DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
268. Volosatîi Boris AUR DA
269. Wiener Adrian USR -
270. Zakarias Zoltán UDMR DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 2 iulie 2022, 7:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro