Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:17 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:17

Subiect vot: Aoptat- Proiectul de Hotărâre privind modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.15/2021 pentru modificarea Hotărârii Parlamentului României nr.1/2008 privind constituirea Comisiei permanente comune a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:322 92 49 47 21 13 13 9 30 17 18 5 5 3
- voturi pentru (DA):305 92 49 47 20 13 13 - 29 17 17 4 4 -
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - - 7 - - - - - 3
- abțineri:5 - - - 1 - - 2 1 - - 1 - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
10. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
14. Azamfirei Leonard senator PSD DA
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Badiu Georgel deputat AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
25. Barna Ilie Dan deputat USR DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Boancă Rodica senator AUR Abținere
35. Bodea Marius senator USR DA
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bordei Cristian senator USR DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR DA
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
49. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Cernic Sebastian senator USR DA
55. Chelaru Mircia deputat AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
58. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
65. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
66. Ciubuc Ciprian deputat - NU
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Coarnă Dumitru deputat - NU
69. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
70. Cosma Dorinel senator AUR DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
73. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
75. Cristian Brian deputat USR DA
76. Cristina Ioan senator PNL DA
77. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
80. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
81. Csoma Botond deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
83. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
84. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
85. Dehelean Silviu deputat USR DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
87. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
88. Dogariu Eugen senator PSD DA
89. Drulă Cătălin deputat USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
93. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR DA
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
97. Fălcoi Nicu deputat USR DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
101. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firu Stela senator PNL DA
104. Florea Daniel deputat PSD DA
105. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
106. Florean Ovidiu-Iosif senator - NU
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
109. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
110. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
111. Gál Károly deputat UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
117. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR DA
120. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
121. Giurgiu Adrian deputat USR DA
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
126. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
127. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
129. Gudu Michael deputat PNL DA
130. Guran Virgil senator PNL DA
131. Hangan Andrei senator AUR DA
132. Havârneanu Filip deputat USR DA
133. Hărătău Elena deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
141. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
142. Ilie Victor deputat USR DA
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
146. Iordache Ion senator - NU
147. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR DA
150. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
151. Kelemen Attila deputat UDMR DA
152. Kiss János deputat PNL DA
153. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR -
156. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
157. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
160. Lazăr Teodor deputat USR DA
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
168. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
169. Mang Ioan deputat PSD DA
170. Manta Claudiu deputat PSD DA
171. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
172. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
173. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
174. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
175. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
176. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
178. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
179. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mina Marian deputat PSD DA
182. Mircea Florin deputat PSD DA
183. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
186. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
187. Mocioalcă Ion senator PSD DA
188. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
190. Molnar Ervin deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
192. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
193. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
194. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR DA
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
199. Mutu Gabriel senator PSD DA
200. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
201. Nagy Vasile deputat AUR DA
202. Năcuță Sorin deputat PNL DA
203. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
204. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
205. Neagu Nicolae senator PNL DA
206. Neață Eugen deputat PSD DA
207. Nechita Aurel deputat PSD DA
208. Niță Nicu deputat PSD DA
209. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
210. Oprinoiu Aurel senator USR DA
211. Orban Ludovic deputat - NU
212. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
213. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
214. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
215. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
216. Panait Radu deputat USR DA
217. Pandea Ciprian senator PNL DA
218. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
219. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
220. Pălărie Ștefan senator USR -
221. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
222. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
223. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
224. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
225. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
226. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
227. Polak Tudor deputat PNL DA
228. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
229. Pop Darius deputat AUR DA
230. Popa Maricel senator PSD DA
231. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
233. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
234. Popescu Pavel deputat PNL DA
235. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
236. Postică Andrei senator USR DA
237. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
238. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
241. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
242. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
243. Puiu Ovidiu senator PSD DA
244. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
245. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
246. Răducanu Sebastian senator PSD DA
247. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
248. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
249. Roșca Mircea deputat PNL DA
250. Rotaru Ion senator PSD DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scarlat George senator PNL DA
258. Scripnic Lilian deputat AUR DA
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
260. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
263. Stancu Paul deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
266. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
267. Stoian Maria deputat PNL DA
268. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
269. Stoica Diana deputat USR DA
270. Stoica Elena deputat PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
272. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
273. Stroe Felix senator PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
275. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
276. Szabó Ödön deputat UDMR DA
277. Șandru Cosmin deputat PNL DA
278. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
279. Șerban Gianina deputat AUR DA
280. Șișcu George deputat PNL DA
281. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
282. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
283. Șoptică Costel deputat PNL DA
284. Ștefan Ion deputat - Abținere
285. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
286. Tanasă Dan deputat AUR DA
287. Tănase Antonel deputat - NU
288. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
289. Tătaru Nelu deputat PNL DA
290. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
291. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
292. Terente Eugen deputat USR DA
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
295. Tobă Francisc deputat - Abținere
296. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
297. Todosiu Beniamin deputat USR DA
298. Toma Ilie deputat PSD DA
299. Toma Vasilică deputat PSD DA
300. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
301. Tudorache Daniel deputat PSD DA
302. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
303. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
304. Turos Lóránd senator UDMR DA
305. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
306. Țachianu Marian deputat PSD DA
307. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
308. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
309. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
310. Veștea Mihail senator PNL DA
311. Vicol Costel senator USR DA
312. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
313. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
314. Vlașin Sorin senator PSD DA
315. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
316. Volosatîi Boris deputat AUR DA
317. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
318. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
320. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
322. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 25 iunie 2022, 22:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro