Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2022 > 14:23 Versiunea pentru printare
Marți, 3 mai 2022, ora 14:23

Subiect vot: Adoptat - Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.25/2021 privind constituirea grupurilor parlamentare de prietenie.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:367 95 59 48 23 15 14 16 34 24 21 10 5 3
- voturi pentru (DA):356 95 59 48 22 15 13 10 34 23 21 9 5 2
- voturi împotrivă (NU):5 - - - - - - 4 - - - - - 1
- abțineri:3 - - - 1 - - 2 - - - - - -
- nu au votat:3 - - - - - 1 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Badiu Georgel deputat AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR DA
33. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
37. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
43. Boancă Rodica senator AUR -
44. Bodea Marius senator USR DA
45. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
46. Bordei Cristian senator USR DA
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
49. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulai Iulian deputat USR DA
54. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
55. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
56. Burciu Cristina deputat PNL DA
57. Busuioc Andrei senator AUR DA
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
62. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
65. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
66. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
67. Cernic Sebastian senator USR DA
68. Chelaru Mircia deputat AUR DA
69. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
76. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
77. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
79. Ciubuc Ciprian deputat - NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
83. Cosma Dorinel senator AUR DA
84. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
85. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
86. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
87. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
88. Cristian Brian deputat USR DA
89. Cristina Ioan senator PNL DA
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Csoma Botond deputat UDMR DA
93. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
94. Cupșa Ioan deputat PNL DA
95. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - DA
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
98. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
99. Dehelean Silviu deputat USR DA
100. Deneș Ioan senator PSD DA
101. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
103. Dogariu Eugen senator PSD DA
104. Dragu Anca Dana senator USR DA
105. Drulă Cătălin deputat USR DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
108. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
109. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
110. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
111. Farago Petru deputat UDMR DA
112. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
113. Fălcoi Nicu deputat USR DA
114. Fechet Mircea deputat PNL DA
115. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
116. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
117. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
118. Firu Stela senator PNL DA
119. Florea Daniel deputat PSD DA
120. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
121. Florean Ovidiu-Iosif senator - DA
122. Floroiu Ionel deputat PSD DA
123. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
124. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
125. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
126. Gál Károly deputat UDMR DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
129. Georgescu Laura senator PSD DA
130. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
131. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
132. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
133. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
134. Ghica Cristian senator USR DA
135. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
136. Giugea Nicolae deputat - DA
137. Giurgiu Adrian deputat USR DA
138. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
139. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
140. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
141. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
142. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
143. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
144. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
145. Gudu Michael deputat PNL DA
146. Guran Virgil senator PNL DA
147. Hangan Andrei senator AUR DA
148. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
149. Havârneanu Filip deputat USR DA
150. Hărătău Elena deputat PNL DA
151. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
152. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
153. Humelnicu Marius senator PSD DA
154. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
155. Huțu Alexandra deputat PSD DA
156. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
157. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
158. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
159. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
160. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
161. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
162. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
163. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
164. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
165. Iordache Ion senator - DA
166. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
167. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
168. Ivan Dan senator USR DA
169. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
170. Kelemen Attila deputat UDMR DA
171. Kiss János deputat PNL DA
172. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
173. Könczei Csaba deputat UDMR DA
174. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
175. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
176. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
177. Lavric Sorin senator AUR DA
178. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
179. Lazăr Teodor deputat USR DA
180. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
181. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
182. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
183. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
184. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
185. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
186. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
187. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati -
188. Mang Ioan deputat PSD DA
189. Manta Claudiu deputat PSD DA
190. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
191. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
192. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
193. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
194. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
195. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
196. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
197. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
198. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
199. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
200. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
201. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
202. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
203. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
204. Mina Marian deputat PSD DA
205. Mircea Florin deputat PSD DA
206. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
207. Mirea Siminica senator PSD DA
208. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
209. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
210. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
211. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
212. Mocioalcă Ion senator PSD DA
213. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
214. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
215. Molnar Ervin deputat PNL DA
216. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
217. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
218. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
219. Muntean Lucica Dina senator PNL -
220. Munteanu Remus deputat PSD DA
221. Murariu Oana deputat USR DA
222. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
223. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
224. Mutu Gabriel senator PSD DA
225. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
226. Nagy Vasile deputat AUR DA
227. Nassar Rodica deputat PSD DA
228. Nazare Alexandru senator PNL DA
229. Năcuță Sorin deputat PNL DA
230. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
232. Neagu Ionuț senator AUR DA
233. Neagu Nicolae senator PNL DA
234. Neață Eugen deputat PSD DA
235. Nechita Aurel deputat PSD DA
236. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
237. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
238. Niță Nicu deputat PSD DA
239. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
240. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
241. Oprinoiu Aurel senator USR DA
242. Orban Ludovic deputat - DA
243. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
244. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
245. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
246. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
247. Panait Radu deputat USR DA
248. Pandea Ciprian senator PNL DA
249. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
251. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
252. Pălărie Ștefan senator USR DA
253. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
254. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
255. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
257. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
258. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
259. Plăiașu Gabriel deputat - DA
260. Polak Tudor deputat PNL DA
261. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
262. Pop Darius deputat AUR DA
263. Popa Alexandru deputat PNL DA
264. Popa Maricel senator PSD DA
265. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
266. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
267. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
268. Popescu Pavel deputat PNL DA
269. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
270. Postică Andrei senator USR DA
271. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
272. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
273. Presură Alexandra deputat PSD DA
274. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
275. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
276. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
277. Puiu Ovidiu senator PSD DA
278. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
279. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
280. Răducanu Sebastian senator PSD DA
281. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
282. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
283. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
284. Roman Nicolae deputat - DA
285. Rotaru Ion senator PSD DA
286. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
287. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
288. Salan Viorel deputat PSD DA
289. Sandu Viorica deputat PSD DA
290. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
292. Scarlat George senator PNL DA
293. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
294. Seres Dénes deputat UDMR DA
295. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
297. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
298. Stancu Paul deputat PSD DA
299. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
300. Stănescu Paul senator PSD DA
301. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
302. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
303. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
304. Stoian Maria deputat PNL DA
305. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
306. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
307. Stoica Diana deputat USR DA
308. Stoica Elena deputat PSD DA
309. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
310. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
311. Stroe Felix senator PSD DA
312. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
313. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
314. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
315. Szabó Ödön deputat UDMR DA
316. Șandru Cosmin deputat PNL DA
317. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
318. Șerban Gianina deputat AUR DA
319. Șișcu George deputat PNL DA
320. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
321. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
322. Șoptică Costel deputat PNL DA
323. Șovăială Constantin deputat - DA
324. Ștefan Ion deputat - NU
325. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
326. Tanasă Dan deputat AUR DA
327. Tănase Antonel deputat - DA
328. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
329. Tătaru Nelu deputat PNL DA
330. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
331. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
332. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
333. Terente Eugen deputat USR DA
334. Thellmann Christine deputat PNL DA
335. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
336. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
337. Tobă Francisc deputat - NU
338. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
339. Todosiu Beniamin deputat USR DA
340. Toma Ilie deputat PSD DA
341. Trăilă Cristina deputat PNL DA
342. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
343. Tudorache Daniel deputat PSD DA
344. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
345. Turos Lóránd senator UDMR DA
346. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
347. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
348. Țachianu Marian deputat PSD DA
349. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
350. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
351. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
352. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
353. Veștea Mihail senator PNL DA
354. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
355. Vicol Costel senator USR DA
356. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
357. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
358. Vlașin Sorin senator PSD DA
359. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
360. Volosatîi Boris deputat AUR DA
361. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
362. Wiener Adrian deputat USR DA
363. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
364. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
365. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
366. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
367. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 iulie 2022, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro