Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:51

Subiect vot: Vot final - Pl-x 3/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 3/2022 privind introducerea în curricula școlară de liceu a cursului "Istoria Revoluției de la Timișoara din 1989 și a schimbării de regim din Decembrie 1989 în România "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:276 94 63 47 22 14 16 20
- voturi pentru (DA):215 94 63 1 21 14 16 6
- voturi împotrivă (NU):17 - - 3 - - - 14
- abțineri:44 - - 43 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR Abținere
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR Abținere
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
35. Berescu Monica-Elena USR Abținere
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
39. Bola Bogdan-Alexandru - NU
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR Abținere
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - NU
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR Abținere
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel - NU
77. Dămureanu Ringo AUR Abținere
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Anamaria - NU
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR NU
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae - NU
109. Giurgiu Adrian USR Abținere
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
119. Havârneanu Filip USR Abținere
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR Abținere
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
133. Ionescu George - NU
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - DA
143. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
144. Lazăr Teodor USR NU
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
163. Moisin Radu-Marin PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
167. Morar Olivia-Diana PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Murariu Oana USR Abținere
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nagy Szabolcs UDMR DA
175. Nagy Vasile AUR DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
179. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic - NU
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Panait Radu USR Abținere
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - NU
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
206. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae - DA
210. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
214. Scripnic Lilian AUR DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion George-Nicolae AUR DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șerban Gianina AUR DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șovăială Constantin - NU
241. Ștefan Ion - NU
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănase Antonel - NU
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR Abținere
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - NU
251. Toda Daniel-Liviu USR DA
252. Todosiu Beniamin USR Abținere
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
258. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Tuță George-Cristian PNL DA
262. Țachianu Marian PSD DA
263. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
264. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
265. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
267. Varga Glad-Aurel PNL DA
268. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
269. Vexler Silviu Minoritati DA
270. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL DA
272. Volosatîi Boris AUR DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Wiener Adrian USR Abținere
275. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 iunie 2022, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro