Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.05.2022 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 10 mai 2022, ora 11:35

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind completarea Regulamentului Camerei Deputatilor (PH CD 64/2021).
PHC 64/2021 privind completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 89 50 47 23 16 15 20
- voturi pentru (DA):219 89 50 47 - 16 4 13
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - 1 3
- abțineri:37 - - - 23 - 10 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR Abținere
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra USR DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR Abținere
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa AUR Abținere
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fechet Mircea PNL DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
77. Florea Daniel PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR Abținere
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Anamaria - Abținere
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin USR DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
89. Giugea Nicolae - DA
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Huțu Alexandra PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul USR DA
107. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
108. Ilie Victor USR DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Ervin PNL DA
145. Molnar Radu-Iulian USR DA
146. Morar Olivia-Diana PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Murariu Oana USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati Abținere
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile AUR Abținere
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana USR DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Panait Radu USR DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Plăiașu Gabriel - DA
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
180. Pop Darius AUR Abținere
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Predescu Ana-Loredana PSD DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Prunean Alin-Costel USR DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia USR DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - NU
199. Rujan Dumitru PNL DA
200. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
201. Salan Viorel PSD DA
202. Sandu Viorica PSD DA
203. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
204. Scripnic Lilian AUR Abținere
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion George-Nicolae AUR Abținere
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati Abținere
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoian Maria PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR Abținere
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Ștefan Ion - DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tanasă Dan AUR Abținere
231. Tănase Antonel - NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
237. Tobă Francisc - DA
238. Toda Daniel-Liviu USR DA
239. Todosiu Beniamin USR DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țoiu Oana-Silvia USR DA
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Volosatîi Boris AUR Abținere
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 14:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro