Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.05.2022 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 10 mai 2022, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 213/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.97 din 14 iulie 2005 privind evidența, domiciliul, reședința și actele de identitate ale cetățenilor români
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:262 90 51 47 23 16 15 20
- voturi pentru (DA):184 89 51 1 - 16 13 14
- voturi împotrivă (NU):73 - - 46 23 - 1 3
- abțineri:5 1 - - - - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra USR NU
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR NU
46. Chira Claudiu-Martin - DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciornei Radu Tudor USR NU
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - Abținere
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR NU
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa AUR NU
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fechet Mircea PNL DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR NU
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Anamaria - NU
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin USR NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
90. Giugea Nicolae - DA
91. Giurgiu Adrian USR NU
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
100. Havârneanu Filip USR NU
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul USR NU
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR NU
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR NU
124. Lazăr Teodor USR NU
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Miftode Marius-Andrei USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR NU
143. Mitrea Dumitrina AUR NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR NU
149. Morar Olivia-Diana PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR NU
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Nagy Vasile AUR NU
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - DA
167. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana USR NU
170. Paladi George-Adrian PSD DA
171. Panait Radu USR NU
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
175. Pecingină Gheorghe PNL DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Plăiașu Gabriel - DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
183. Pop Darius AUR NU
184. Pop Rareș Tudor USR NU
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana PSD DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Prunean Alin-Costel USR NU
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
196. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
197. Rizea Cristina Camelia USR NU
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Nicolae - Abținere
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
203. Salan Viorel PSD DA
204. Sandu Viorica PSD DA
205. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
206. Scripnic Lilian AUR NU
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion George-Nicolae AUR NU
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Vetuța PNL DA
215. Stângă George-Cătălin PNL DA
216. Stoian Maria PNL DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
219. Stoica Elena PSD DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șerban Gianina AUR NU
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoldan Gheorghe PSD DA
229. Șovăială Constantin - DA
230. Ștefan Ion - DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tanasă Dan AUR NU
233. Tănase Antonel - DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Tătaru Nelu PNL DA
236. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
237. Terente Eugen USR NU
238. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
239. Tobă Francisc - NU
240. Toda Daniel-Liviu USR NU
241. Todosiu Beniamin USR NU
242. Toma Ilie PSD DA
243. Toma Vasilică PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR NU
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Volosatîi Boris AUR NU
258. Weber Mihai PSD DA
259. Wiener Adrian USR NU
260. Zakarias Zoltán UDMR DA
261. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 14:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro