Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.05.2022 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 10 mai 2022, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 524/2020 privind efectuarea de teste gratuite împotriva COVID-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 92 48 47 23 17 14 19
- voturi pentru (DA):229 92 48 47 1 17 12 12
- voturi împotrivă (NU):29 - - - 22 - 1 6
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra USR DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Chelaru Mircia AUR NU
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - NU
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Damian Romulus-Marius PSD DA
60. Dancă Ionel - DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Enachi Raisa AUR NU
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fechet Mircea PNL DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR NU
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae - DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hajdu Gábor UDMR DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Havârneanu Filip USR DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul USR DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Könczei Csaba UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lazăr Ion-Marian USR DA
122. Lazăr Teodor USR DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Mărculescu Dumitru PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Mircea Florin PSD DA
140. Miruță Radu-Dinel USR DA
141. Mitrea Dumitrina AUR NU
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
143. Moisin Radu-Marin PNL DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR DA
147. Morar Olivia-Diana PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Murariu Oana USR DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile AUR NU
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - DA
164. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana USR DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Panait Radu USR DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Plăiașu Gabriel - DA
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
180. Pop Darius AUR DA
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Predescu Ana-Loredana PSD DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Prunean Alin-Costel USR DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia USR DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - NU
199. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
203. Scripnic Lilian AUR NU
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simion George-Nicolae AUR NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Vetuța PNL DA
212. Stângă George-Cătălin PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR NU
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Ștefan Ion - DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tanasă Dan AUR NU
229. Tănase Antonel - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Tobă Francisc - NU
236. Toda Daniel-Liviu USR DA
237. Todosiu Beniamin USR DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
254. Volosatîi Boris AUR NU
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 13:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro