Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2022 > 16:04 Versiunea pentru printare
Luni, 16 mai 2022, ora 16:04

Subiect vot: PL-x 134/2022 - Retrimitere la Comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:135 43 29 25 15 6 7 10
- voturi pentru (DA):34 - 2 10 15 - - 7
- voturi împotrivă (NU):99 43 27 14 - 6 7 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Băltărețu Viorel USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR -
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Oana-Gianina PSD NU
20. Burciu Cristina PNL NU
21. Buzoianu Diana-Anda USR DA
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Cambera Oana-Alexandra USR DA
24. Chelaru Mircia AUR DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR NU
26. Ciofu Cătălina PNL NU
27. Coarnă Dumitru - DA
28. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
29. Crușoveanu Marian PNL NU
30. Csép Éva-Andrea UDMR NU
31. Csoma Botond UDMR NU
32. Damian Romulus-Marius PSD NU
33. Dancă Ionel - DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD NU
35. Drancă Andrei-Iulian USR NU
36. Enachi Raisa AUR DA
37. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
38. Fechet Mircea PNL NU
39. Feodor Silviu Minoritati NU
40. Florea Daniel PSD NU
41. Florea Oana-Consuela PSD NU
42. Floroiu Ionel PSD NU
43. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
45. Gavrilă Anamaria - DA
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheba Daniel-Sorin USR DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
49. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
51. Gudu Michael PNL NU
52. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
53. Hărătău Elena PNL NU
54. Horga Maria-Gabriela PNL NU
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
56. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
57. Ilie Victor USR NU
58. Ion Stelian-Cristian USR DA
59. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
60. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
61. Lazăr Ion-Marian USR DA
62. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
63. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
64. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
65. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
66. Mang Ioan PSD NU
67. Manta Claudiu PSD NU
68. Mărculescu Dumitru PNL NU
69. Miftode Marius-Andrei USR NU
70. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
71. Miklós Zoltán UDMR NU
72. Mina Marian PSD NU
73. Mircea Florin PSD NU
74. Miruță Radu-Dinel USR NU
75. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
76. Molnar Ervin PNL DA
77. Molnar Radu-Iulian USR NU
78. Morar Olivia-Diana PNL NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
80. Munteanu Remus PSD NU
81. Mușoiu Ștefan PSD NU
82. Nagy Vasile AUR DA
83. Nassar Rodica PSD NU
84. Năcuță Sorin PNL NU
85. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
86. Neagu Denisa-Elena USR NU
87. Neață Eugen PSD NU
88. Özmen Oana-Marciana USR NU
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
90. Piper-Savu Florin PSD NU
91. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
92. Pop Rareș Tudor USR NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prună Cristina-Mădălina USR DA
97. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
98. Roman Florin-Claudiu PNL NU
99. Roman Nicolae - DA
100. Roșca Mircea PNL DA
101. Rujan Dumitru PNL NU
102. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
103. Salan Viorel PSD NU
104. Sandu Viorica PSD NU
105. Scripnic Lilian AUR DA
106. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
107. Simion George-Nicolae AUR DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD NU
109. Stancu Ionel Minoritati NU
110. Stancu Paul PSD NU
111. Stoian Maria PNL NU
112. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
113. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
115. Șerban Gianina AUR DA
116. Șișcu George PNL NU
117. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
118. Șoldan Gheorghe PSD NU
119. Șovăială Constantin - DA
120. Ștefan Ion - NU
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
122. Tătaru Nelu PNL NU
123. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
124. Thellmann Christine PNL NU
125. Tobă Francisc - DA
126. Toda Daniel-Liviu USR DA
127. Tudorache Daniel PSD NU
128. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
129. Țachianu Marian PSD NU
130. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
131. Vexler Silviu Minoritati NU
132. Vîlceanu Dan PNL NU
133. Volosatîi Boris AUR DA
134. Wiener Adrian USR NU
135. Zakarias Zoltán UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 20:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro