Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2022 > 16:05 Versiunea pentru printare
Luni, 16 mai 2022, ora 16:05

Subiect vot: PL-x 135/2022 - Retrimitere la Comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:140 45 27 28 15 6 8 11
- voturi pentru (DA):24 - 1 3 15 - - 5
- voturi împotrivă (NU):114 45 26 25 - 6 8 4
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
15. Băltărețu Viorel USR NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Blaga Daniel-Codruț USR NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Oana-Gianina PSD NU
23. Burciu Cristina PNL NU
24. Buzoianu Diana-Anda USR DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Cambera Oana-Alexandra USR NU
27. Chelaru Mircia AUR DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR NU
29. Chira Claudiu-Martin - NU
30. Ciofu Cătălina PNL NU
31. Coarnă Dumitru - DA
32. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
33. Crușoveanu Marian PNL NU
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Csoma Botond UDMR NU
36. Damian Romulus-Marius PSD NU
37. Dancă Ionel - Abținere
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Drancă Andrei-Iulian USR NU
40. Enachi Raisa AUR DA
41. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
42. Fechet Mircea PNL NU
43. Feodor Silviu Minoritati NU
44. Florea Daniel PSD NU
45. Florea Oana-Consuela PSD NU
46. Floroiu Ionel PSD NU
47. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
49. Gavrilă Anamaria - DA
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheba Daniel-Sorin USR NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
53. Gudu Michael PNL NU
54. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
55. Hărătău Elena PNL NU
56. Horga Maria-Gabriela PNL NU
57. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
58. Ilie Victor USR NU
59. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
60. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
61. Lazăr Ion-Marian USR DA
62. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
63. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
64. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
65. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
66. Mang Ioan PSD NU
67. Manta Claudiu PSD NU
68. Mărculescu Dumitru PNL NU
69. Miftode Marius-Andrei USR NU
70. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
71. Miklós Zoltán UDMR NU
72. Mina Marian PSD NU
73. Mircea Florin PSD NU
74. Miruță Radu-Dinel USR NU
75. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
76. Molnar Ervin PNL NU
77. Molnar Radu-Iulian USR NU
78. Morar Olivia-Diana PNL NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
80. Munteanu Remus PSD NU
81. Mușoiu Ștefan PSD NU
82. Nagy Vasile AUR DA
83. Nassar Rodica PSD NU
84. Năcuță Sorin PNL NU
85. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
86. Neagu Denisa-Elena USR NU
87. Neață Eugen PSD NU
88. Özmen Oana-Marciana USR NU
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
91. Piper-Savu Florin PSD NU
92. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
93. Pop Rareș Tudor USR NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
96. Presură Alexandra PSD NU
97. Prună Cristina-Mădălina USR DA
98. Prunean Alin-Costel USR NU
99. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL NU
101. Roman Nicolae - NU
102. Roșca Mircea PNL DA
103. Rujan Dumitru PNL NU
104. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
105. Salan Viorel PSD NU
106. Sandu Viorica PSD NU
107. Scripnic Lilian AUR DA
108. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
109. Simion George-Nicolae AUR DA
110. Simonis Alfred - Robert PSD NU
111. Stancu Ionel Minoritati NU
112. Stancu Paul PSD NU
113. Stoian Maria PNL NU
114. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
115. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
117. Șerban Gianina AUR DA
118. Șișcu George PNL NU
119. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
120. Șoldan Gheorghe PSD NU
121. Șovăială Constantin - DA
122. Ștefan Ion - NU
123. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
124. Tătaru Nelu PNL NU
125. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
126. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
127. Thellmann Christine PNL NU
128. Tobă Francisc - DA
129. Toda Daniel-Liviu USR NU
130. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
131. Tudorache Daniel PSD NU
132. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
133. Țachianu Marian PSD NU
134. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
135. Vexler Silviu Minoritati NU
136. Vîlceanu Dan PNL NU
137. Volosatîi Boris AUR DA
138. Wiener Adrian USR NU
139. Zakarias Zoltán UDMR NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 20:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro