Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 10:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 10:27

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere -
PL 42/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.124/2021 privind stabilirea cadrului instituțional și financiar pentru gestionarea fondurilor europene alocate României prin Mecanismul de redresare și reziliență precum și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.155/2020 privind unele măsuri pentru elaborarea Planului național de redresare și reziliență necesar României pentru accesarea de fonduri externe rambursabile și nerambursabile în cadrul Mecanismului de redresare și reziliență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:178 62 33 34 19 11 9 10
- voturi pentru (DA):174 62 33 34 18 11 8 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 1 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Cambera Oana-Alexandra USR DA
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chirilă Virgil Alin PSD DA
34. Ciofu Cătălina PNL DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Coarnă Dumitru - DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
38. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
39. Crîstici Ognean Minoritati DA
40. Crușoveanu Marian PNL DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Dancă Ionel - DA
44. Dămureanu Ringo AUR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Drancă Andrei-Iulian USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dumitru Florian-Emil PNL DA
49. Enachi Raisa AUR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
56. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
57. Gál Károly UDMR DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Anamaria - DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheba Daniel-Sorin USR DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
65. Giurgiu Adrian USR DA
66. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
67. Gliga Dumitrița PSD DA
68. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
69. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
71. Gudu Michael PNL DA
72. Hajdu Gábor UDMR DA
73. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
74. Hărătău Elena PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Horga Maria-Gabriela PNL DA
77. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
78. Huțu Alexandra PSD DA
79. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ichim Cristian-Paul USR DA
82. Ilie Victor USR DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
87. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
88. Kiss János PNL DA
89. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
90. Könczei Csaba UDMR DA
91. Lazăr Ion-Marian USR DA
92. Lazăr Teodor USR DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
96. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
97. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Mang Ioan PSD DA
101. Manta Claudiu PSD DA
102. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
103. Mărculescu Dumitru PNL DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Miftode Marius-Andrei USR DA
106. Mina Marian PSD DA
107. Mircea Florin PSD DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
109. Molnar Ervin PNL DA
110. Molnar Radu-Iulian USR DA
111. Morar Olivia-Diana PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
113. Murariu Oana USR DA
114. Nagy Vasile AUR DA
115. Năcuță Sorin PNL DA
116. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
117. Neagu Denisa-Elena USR DA
118. Neață Eugen PSD DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Orban Ludovic - NU
121. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Özmen Oana-Marciana USR DA
124. Panait Radu USR DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
127. Pecingină Gheorghe PNL DA
128. Piper-Savu Florin PSD DA
129. Pop Darius AUR DA
130. Pop Rareș Tudor USR DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Predescu Ana-Loredana PSD DA
133. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR DA
136. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
137. Rizea Cristina Camelia USR DA
138. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
139. Roman Florin-Claudiu PNL DA
140. Roman Nicolae - NU
141. Rujan Dumitru PNL DA
142. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
143. Salan Viorel PSD DA
144. Sandu Viorica PSD DA
145. Scripnic Lilian AUR DA
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Simion George-Nicolae AUR DA
149. Simonis Alfred - Robert PSD DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD DA
151. Stănescu Vetuța PNL DA
152. Stângă George-Cătălin PNL DA
153. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
154. Stoica Elena PSD DA
155. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
156. Șerban Gianina AUR DA
157. Șimon Gheorghe PSD DA
158. Șișcu George PNL DA
159. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
160. Tanasă Dan AUR DA
161. Tănase Antonel - DA
162. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
163. Terente Eugen USR DA
164. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
165. Tobă Francisc - DA
166. Toda Daniel-Liviu USR DA
167. Todosiu Beniamin USR DA
168. Toma Ilie PSD DA
169. Tudorache Daniel PSD DA
170. Țoiu Oana-Silvia USR DA
171. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
172. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
173. Vîlceanu Dan PNL DA
174. Volosatîi Boris AUR DA
175. Weber Mihai PSD DA
176. Zakarias Zoltán UDMR DA
177. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro