Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 10:43

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere -
PL 262/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.256/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:200 74 35 39 20 12 8 12
- voturi pentru (DA):144 74 35 5 1 12 7 10
- voturi împotrivă (NU):54 - - 34 19 - - 1
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Alda Adrian PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badiu Georgel AUR NU
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR NU
25. Bota Călin-Ioan PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bulai Iulian USR NU
28. Calotă Florică Ică PNL DA
29. Cambera Oana-Alexandra USR NU
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chirilă Virgil Alin PSD DA
34. Ciofu Cătălina PNL DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Coarnă Dumitru - DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
38. Cozma Adrian-Felician PNL DA
39. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
40. Cristian Brian USR DA
41. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Dancă Ionel - DA
45. Dămureanu Ringo AUR NU
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Drancă Andrei-Iulian USR DA
48. Drulă Cătălin USR NU
49. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
50. Dumitru Florian-Emil PNL DA
51. Enachi Raisa AUR NU
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fechet Mircea PNL DA
54. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
55. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
56. Florea Daniel PSD DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
60. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
61. Gál Károly UDMR DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Anamaria - DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheba Daniel-Sorin USR NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Gheorghiu Bogdan PNL DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
70. Giurgiu Adrian USR NU
71. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
72. Gliga Dumitrița PSD DA
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
74. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
75. Gudu Michael PNL DA
76. Hajdu Gábor UDMR DA
77. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
78. Havârneanu Filip USR NU
79. Hărătău Elena PNL DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Horga Maria-Gabriela PNL DA
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
83. Huțu Alexandra PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ichim Cristian-Paul USR NU
86. Ilie Victor USR NU
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR NU
90. Ionescu George - DA
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kiss János PNL DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
96. Lasca Mihai Ioan - NU
97. Lazăr Ion-Marian USR NU
98. Lazăr Teodor USR NU
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Mang Ioan PSD DA
106. Manta Claudiu PSD DA
107. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
108. Mărculescu Dumitru PNL DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Miftode Marius-Andrei USR NU
111. Miklós Zoltán UDMR DA
112. Mina Marian PSD DA
113. Mircea Florin PSD DA
114. Miruță Radu-Dinel USR DA
115. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
116. Molnar Ervin PNL DA
117. Molnar Radu-Iulian USR NU
118. Morar Olivia-Diana PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Munteanu Remus PSD DA
121. Nagy Vasile AUR NU
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năcuță Sorin PNL DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
126. Neagu Denisa-Elena USR NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Orban Ludovic - DA
130. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Özmen Oana-Marciana USR NU
133. Paladi George-Adrian PSD DA
134. Panait Radu USR NU
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Pavelescu Nicolae PSD DA
137. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
138. Pecingină Gheorghe PNL DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Piper-Savu Florin PSD DA
141. Pop Darius AUR DA
142. Pop Rareș Tudor USR NU
143. Popa Radu Mihai PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
146. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
147. Popica Eduard-Andrei PSD DA
148. Predescu Ana-Loredana PSD DA
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR NU
152. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
153. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
154. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
155. Roman Nicolae - DA
156. Rujan Dumitru PNL DA
157. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
158. Salan Viorel PSD DA
159. Sandu Viorica PSD DA
160. Scripnic Lilian AUR NU
161. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion George-Nicolae AUR NU
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Stancu Ionel Minoritati DA
166. Stancu Paul PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Vetuța PNL DA
169. Stângă George-Cătălin PNL DA
170. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
171. Stoica Elena PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șerban Gianina AUR NU
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șișcu George PNL DA
178. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
179. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
180. Tanasă Dan AUR NU
181. Tănase Antonel - DA
182. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
183. Tătaru Nelu PNL DA
184. Terente Eugen USR DA
185. Tobă Francisc - DA
186. Toda Daniel-Liviu USR DA
187. Todosiu Beniamin USR NU
188. Toma Ilie PSD DA
189. Tudorache Daniel PSD DA
190. Țachianu Marian PSD DA
191. Țoiu Oana-Silvia USR NU
192. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
193. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
194. Vîlceanu Dan PNL DA
195. Volosatîi Boris AUR NU
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Wiener Adrian USR NU
199. Zakarias Zoltán UDMR DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro