Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:24

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: AMR 4 - art.19 alin. (8)
PL 262/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.256/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:214 79 35 40 23 14 10 13
- voturi pentru (DA):50 1 1 40 - - 1 7
- voturi împotrivă (NU):157 78 34 - 23 14 8 -
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR NU
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
15. Balint Liviu-Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD NU
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Bîrcă Constantin PSD NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bulai Oana-Gianina PSD NU
29. Burciu Cristina PNL NU
30. Buzoianu Diana-Anda USR DA
31. Cambera Oana-Alexandra USR DA
32. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
34. Chelaru Mircia AUR NU
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Chirilă Virgil Alin PSD NU
37. Ciofu Cătălina PNL NU
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Coarnă Dumitru - DA
41. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
42. Cozma Adrian-Felician PNL NU
43. Cristea Andi-Lucian PSD NU
44. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
45. Cristian Brian USR DA
46. Crîstici Ognean Minoritati DA
47. Crușoveanu Marian PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Dancă Ionel - Abținere
51. Dămureanu Ringo AUR NU
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Drancă Andrei-Iulian USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
57. Enachi Raisa AUR NU
58. Farago Petru UDMR NU
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Fechet Mircea PNL NU
61. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
62. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
63. Florea Daniel PSD NU
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
67. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
68. Gál Károly UDMR NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavrilă Anamaria - DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
72. Georgescu Nicolae PSD NU
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
75. Gheorghiu Bogdan PNL NU
76. Giurgiu Adrian USR DA
77. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
78. Gliga Dumitrița PSD NU
79. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
81. Hajdu Gábor UDMR NU
82. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
83. Havârneanu Filip USR DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Horga Maria-Gabriela PNL NU
86. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
87. Huțu Alexandra PSD NU
88. Ibram Iusein Minoritati NU
89. Ichim Cristian-Paul USR DA
90. Ilie Victor USR DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
92. Intotero Natalia-Elena PSD NU
93. Ion Stelian-Cristian USR DA
94. Ionescu George - Abținere
95. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
96. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
97. Kiss János PNL NU
98. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
99. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
100. Könczei Csaba UDMR NU
101. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
102. Lazăr Ion-Marian USR DA
103. Lazăr Teodor USR DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
105. Longher Ghervazen Minoritati NU
106. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
107. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
108. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
109. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Mang Ioan PSD NU
113. Manta Claudiu PSD NU
114. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
115. Mărculescu Dumitru PNL NU
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
117. Miftode Marius-Andrei USR DA
118. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
119. Miklós Zoltán UDMR NU
120. Mina Marian PSD NU
121. Mircea Florin PSD NU
122. Miruță Radu-Dinel USR DA
123. Mitrea Dumitrina AUR NU
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Molnar Radu-Iulian USR DA
126. Morar Olivia-Diana PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
129. Munteanu Remus PSD NU
130. Murariu Oana USR DA
131. Mușoiu Ștefan PSD NU
132. Nacov Gheorghe Minoritati NU
133. Nagy Vasile AUR NU
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
137. Neagu Denisa-Elena USR DA
138. Neață Eugen PSD NU
139. Niță Nicu PSD DA
140. Orban Ludovic - Abținere
141. Oteșanu Daniela PSD NU
142. Özmen Oana-Marciana USR DA
143. Paladi George-Adrian PSD NU
144. Panait Radu USR DA
145. Paraschiv Rodica PSD NU
146. Pavelescu Nicolae PSD NU
147. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
148. Pecingină Gheorghe PNL NU
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
150. Piper-Savu Florin PSD NU
151. Plăiașu Gabriel - Abținere
152. Pop Darius AUR NU
153. Pop Rareș Tudor USR DA
154. Popa Radu Mihai PSD NU
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
158. Popica Eduard-Andrei PSD NU
159. Predescu Ana-Loredana PSD NU
160. Presură Alexandra PSD NU
161. Prună Cristina-Mădălina USR DA
162. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
163. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
164. Rizea Cristina Camelia USR DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Nicolae - DA
168. Rujan Dumitru PNL NU
169. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
170. Salan Viorel PSD NU
171. Sandu Viorica PSD NU
172. Scripnic Lilian AUR NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Simion George-Nicolae AUR NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Solomon Adrian PSD NU
178. Stancu Ionel Minoritati NU
179. Stancu Paul PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Vetuța PNL NU
182. Stângă George-Cătălin PNL NU
183. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
184. Stoica Elena PSD NU
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
187. Szabó Ödön UDMR NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șerban Gianina AUR NU
190. Șimon Gheorghe PSD NU
191. Șișcu George PNL NU
192. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
193. Tanasă Dan AUR NU
194. Tănase Antonel - Abținere
195. Tătaru Nelu PNL NU
196. Terente Eugen USR DA
197. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
198. Tobă Francisc - DA
199. Todosiu Beniamin USR DA
200. Toma Ilie PSD NU
201. Trăilă Cristina PNL NU
202. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
203. Tudorache Daniel PSD NU
204. Tușa Adriana Diana PSD NU
205. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
206. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
207. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
208. Vexler Silviu Minoritati NU
209. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
210. Vîlceanu Dan PNL NU
211. Volosatîi Boris AUR NU
212. Vulpescu Ioan PSD NU
213. Weber Mihai PSD NU
214. Zakarias Zoltán UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 iunie 2022, 22:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro