Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:27

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: AMR 1
PL 262/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.256/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 78 41 42 23 13 12 16
- voturi pentru (DA):32 1 - - 23 - 2 6
- voturi împotrivă (NU):181 77 41 42 - 13 8 -
- abțineri:11 - - - - - 1 10
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bende Sándor UDMR NU
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Bulai Iulian USR NU
34. Bulai Oana-Gianina PSD NU
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR NU
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Chira Claudiu-Martin - Abținere
43. Chirilă Virgil Alin PSD NU
44. Ciofu Cătălina PNL NU
45. Ciubuc Ciprian - DA
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cozma Adrian-Felician PNL NU
50. Cristea Andi-Lucian PSD NU
51. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
52. Cristian Brian USR NU
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Dămureanu Ringo AUR DA
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Drancă Andrei-Iulian USR NU
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
61. Dumitru Florian-Emil PNL NU
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Fădor Angelica PNL NU
64. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
65. Fechet Mircea PNL NU
66. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
68. Florea Daniel PSD NU
69. Florea Oana-Consuela PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Gál Károly UDMR NU
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
74. Gavrilă Anamaria - DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
76. Georgescu Nicolae PSD NU
77. Gheba Daniel-Sorin USR NU
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
79. Gheorghiu Bogdan PNL NU
80. Giurgiu Adrian USR NU
81. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
82. Gliga Dumitrița PSD NU
83. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
84. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
86. Gudu Michael PNL NU
87. Hajdu Gábor UDMR NU
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
89. Havârneanu Filip USR NU
90. Hărătău Elena PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Horga Maria-Gabriela PNL NU
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
94. Huțu Alexandra PSD NU
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Ichim Cristian-Paul USR NU
99. Ilie Victor USR NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George - Abținere
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
106. Kelemen Attila UDMR NU
107. Kiss János PNL NU
108. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
109. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
110. Könczei Csaba UDMR NU
111. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
112. Lasca Mihai Ioan - DA
113. Lazăr Ion-Marian USR NU
114. Lazăr Teodor USR NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Longher Ghervazen Minoritati NU
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
119. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
120. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
121. Macovei Silviu Nicu PSD NU
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
125. Mărculescu Dumitru PNL NU
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
127. Miftode Marius-Andrei USR NU
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
129. Miklós Zoltán UDMR NU
130. Mina Marian PSD NU
131. Mircea Florin PSD NU
132. Miruță Radu-Dinel USR NU
133. Mitrea Dumitrina AUR DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Molnar Ervin PNL NU
137. Molnar Radu-Iulian USR NU
138. Morar Olivia-Diana PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
141. Munteanu Remus PSD NU
142. Murariu Oana USR NU
143. Mușoiu Ștefan PSD NU
144. Nacov Gheorghe Minoritati NU
145. Nagy Vasile AUR DA
146. Nassar Rodica PSD NU
147. Năcuță Sorin PNL NU
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
150. Neagu Denisa-Elena USR NU
151. Neață Eugen PSD NU
152. Orban Ludovic - Abținere
153. Oteșanu Daniela PSD NU
154. Özmen Oana-Marciana USR NU
155. Paladi George-Adrian PSD NU
156. Pambuccian Varujan Minoritati -
157. Panait Radu USR NU
158. Paraschiv Rodica PSD NU
159. Pavelescu Nicolae PSD NU
160. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
161. Pecingină Gheorghe PNL NU
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Plăiașu Gabriel - Abținere
164. Polak Tudor PNL NU
165. Pop Darius AUR DA
166. Pop Rareș Tudor USR NU
167. Popa Radu Mihai PSD NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
170. Popica Eduard-Andrei PSD NU
171. Predescu Ana-Loredana PSD NU
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
173. Presură Alexandra PSD NU
174. Prună Cristina-Mădălina USR NU
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
176. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
177. Rizea Cristina Camelia USR NU
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
179. Roman Florin-Claudiu PNL NU
180. Rujan Dumitru PNL NU
181. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
182. Salan Viorel PSD NU
183. Sandu Viorica PSD NU
184. Scripnic Lilian AUR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
186. Seres Dénes UDMR NU
187. Simion George-Nicolae AUR DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD NU
189. Solomon Adrian PSD NU
190. Stancu Ionel Minoritati NU
191. Stativă Irinel Ioan PSD NU
192. Stângă George-Cătălin PNL NU
193. Stoian Maria PNL NU
194. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
195. Stoica Elena PSD NU
196. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
197. Szabó Ödön UDMR NU
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
199. Șerban Gianina AUR DA
200. Șișcu George PNL NU
201. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
202. Tanasă Dan AUR DA
203. Tănase Antonel - Abținere
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
206. Terente Eugen USR NU
207. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
208. Tobă Francisc - DA
209. Toda Daniel-Liviu USR NU
210. Todosiu Beniamin USR NU
211. Toma Ilie PSD NU
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
214. Tudorache Daniel PSD NU
215. Tușa Adriana Diana PSD NU
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
217. Țoiu Oana-Silvia USR NU
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
219. Vexler Silviu Minoritati NU
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Volosatîi Boris AUR DA
223. Vulpescu Ioan PSD NU
224. Zakarias Zoltán UDMR NU
225. Zetea Gabriel-Valer PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro