Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:34

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: AMR 4 - art.19 alin.(1)
PL 262/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.256/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 80 48 48 23 14 11 15
- voturi pentru (DA):35 1 4 - 23 - - 7
- voturi împotrivă (NU):194 78 43 48 - 14 11 -
- abțineri:10 1 1 - - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Berescu Monica-Elena USR NU
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Buican Cristian PNL NU
34. Bulai Iulian USR NU
35. Bulai Oana-Gianina PSD NU
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra USR NU
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chira Claudiu-Martin - Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD NU
46. Ciofu Cătălina PNL NU
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Cozma Adrian-Felician PNL NU
51. Cristea Andi-Lucian PSD NU
52. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
53. Cristian Brian USR NU
54. Crîstici Ognean Minoritati NU
55. Crușoveanu Marian PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Drancă Andrei-Iulian USR NU
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
64. Dumitru Florian-Emil PNL NU
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Farago Petru UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL NU
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
69. Fechet Mircea PNL NU
70. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
71. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
72. Florea Daniel PSD NU
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
77. Gál Károly UDMR NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheba Daniel-Sorin USR NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghiu Bogdan PNL NU
84. Giurgiu Adrian USR NU
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
86. Gliga Dumitrița PSD NU
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
88. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Michael PNL NU
91. Hajdu Gábor UDMR NU
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
93. Havârneanu Filip USR NU
94. Hărătău Elena PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Horga Maria-Gabriela PNL NU
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
98. Huțu Alexandra PSD NU
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
100. Iancu Marius-Ionel PSD NU
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Ichim Cristian-Paul USR NU
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
105. Intotero Natalia-Elena PSD NU
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ionescu George - Abținere
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR NU
111. Kiss János PNL NU
112. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
114. Könczei Csaba UDMR NU
115. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
116. Lasca Mihai Ioan - DA
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Lazăr Teodor USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati NU
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
123. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
124. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
125. Macovei Silviu Nicu PSD NU
126. Mang Ioan PSD NU
127. Manta Claudiu PSD NU
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
129. Mărculescu Dumitru PNL NU
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
133. Miklós Zoltán UDMR NU
134. Mina Marian PSD NU
135. Mircea Florin PSD NU
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Molnar Ervin PNL NU
140. Molnar Radu-Iulian USR NU
141. Morar Olivia-Diana PNL NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
144. Munteanu Remus PSD NU
145. Murariu Oana USR NU
146. Mușoiu Ștefan PSD NU
147. Nacov Gheorghe Minoritati NU
148. Nagy Vasile AUR DA
149. Nassar Rodica PSD NU
150. Năcuță Sorin PNL NU
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
153. Neagu Denisa-Elena USR NU
154. Neață Eugen PSD NU
155. Orban Ludovic - Abținere
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
157. Oteșanu Daniela PSD NU
158. Özmen Oana-Marciana USR NU
159. Paladi George-Adrian PSD NU
160. Panait Radu USR NU
161. Paraschiv Rodica PSD NU
162. Pavelescu Nicolae PSD NU
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Pecingină Gheorghe PNL NU
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
166. Piper-Savu Florin PSD NU
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
168. Plăiașu Gabriel - Abținere
169. Polak Tudor PNL NU
170. Pop Darius AUR DA
171. Pop Rareș Tudor USR NU
172. Popa Radu Mihai PSD NU
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
174. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
175. Popica Eduard-Andrei PSD NU
176. Predescu Ana-Loredana PSD NU
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
178. Presură Alexandra PSD NU
179. Prună Cristina-Mădălina USR NU
180. Prunean Alin-Costel USR NU
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
182. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
183. Rizea Cristina Camelia USR NU
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL NU
186. Roman Nicolae - DA
187. Rujan Dumitru PNL NU
188. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
189. Salan Viorel PSD NU
190. Sandu Viorica PSD NU
191. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR NU
195. Simion George-Nicolae AUR DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD NU
197. Solomon Adrian PSD NU
198. Stancu Ionel Minoritati NU
199. Stancu Paul PSD NU
200. Stativă Irinel Ioan PSD NU
201. Stângă George-Cătălin PNL NU
202. Stoian Maria PNL NU
203. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
204. Stoica Diana USR NU
205. Stoica Elena PSD NU
206. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
207. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
208. Szabó Ödön UDMR NU
209. Șandru Cosmin PNL DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
211. Șerban Gianina AUR DA
212. Șișcu George PNL NU
213. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
215. Tanasă Dan AUR DA
216. Tănase Antonel - Abținere
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
218. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
219. Terente Eugen USR NU
220. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
221. Tobă Francisc - DA
222. Todosiu Beniamin USR NU
223. Toma Ilie PSD NU
224. Trăilă Cristina PNL NU
225. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
226. Tudorache Daniel PSD NU
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
228. Țoiu Oana-Silvia USR NU
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
231. Vexler Silviu Minoritati NU
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
233. Vîlceanu Dan PNL NU
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD NU
236. Weber Mihai PSD Abținere
237. Wiener Adrian USR NU
238. Zakarias Zoltán UDMR NU
239. Zetea Gabriel-Valer PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 13:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro