Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 485/2021 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.18/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății și pentru modificarea unor acte normative în domeniul sănătății precum și pentru abrogarea art.4 din Legea nr.584/2002 privind măsurile de prevenire a răspândirii maladiei SIDA în România și de protecție a persoanelor infectate cu HIV sau bolnave de SIDA
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 92 65 50 24 17 15 20
- voturi pentru (DA):195 92 65 2 - 17 14 5
- voturi împotrivă (NU):52 - - 48 - - - 4
- abțineri:36 - - - 24 - 1 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR NU
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR NU
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - NU
61. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - Abținere
73. Dămureanu Ringo AUR Abținere
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR NU
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Enachi Raisa AUR Abținere
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
93. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria - NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR NU
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Giurgiu Adrian USR NU
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
111. Havârneanu Filip USR NU
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Horga Maria-Gabriela PNL DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
116. Huțu Alexandra PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ichim Cristian-Paul USR NU
121. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
122. Ilie Victor USR NU
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR NU
126. Ionescu George - Abținere
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - NU
138. Lazăr Ion-Marian USR NU
139. Lazăr Teodor USR NU
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
152. Mărculescu Dumitru PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Miftode Marius-Andrei USR NU
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR NU
162. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR NU
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR NU
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Mușoiu Ștefan PSD DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Vasile AUR Abținere
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
180. Neagu Denisa-Elena USR NU
181. Neață Eugen PSD DA
182. Orban Ludovic - Abținere
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR NU
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - Abținere
195. Polak Tudor PNL DA
196. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
197. Pop Darius AUR Abținere
198. Pop Rareș Tudor USR NU
199. Popa Alexandru PNL DA
200. Popa Radu Mihai PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Popica Eduard-Andrei PSD DA
206. Predescu Ana-Loredana PSD DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
210. Prună Cristina-Mădălina USR NU
211. Prunean Alin-Costel USR NU
212. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
213. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia USR NU
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
216. Roman Nicolae - DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
220. Salan Viorel PSD DA
221. Sandu Viorica PSD DA
222. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
223. Scripnic Lilian AUR Abținere
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion George-Nicolae AUR Abținere
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
237. Stoica Diana USR NU
238. Stoica Elena PSD DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șandru Cosmin PNL DA
245. Șerban Gianina AUR Abținere
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
249. Șoldan Gheorghe PSD DA
250. Șovăială Constantin - DA
251. Ștefan Ion - Abținere
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tanasă Dan AUR Abținere
254. Tănase Antonel - Abținere
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Tătaru Nelu PNL DA
257. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
258. Terente Eugen USR NU
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Tobă Francisc - NU
261. Todosiu Beniamin USR NU
262. Toma Ilie PSD DA
263. Trăilă Cristina PNL DA
264. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Țachianu Marian PSD DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia USR NU
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
273. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL DA
277. Volosatîi Boris AUR Abținere
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Wiener Adrian USR NU
281. Zakarias Zoltán UDMR DA
282. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 iunie 2022, 7:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro