Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.05.2022 > 11:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 mai 2022, ora 11:55

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 42/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.124/2021 privind stabilirea cadrului instituțional și financiar pentru gestionarea fondurilor europene alocate României prin Mecanismul de redresare și reziliență precum și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.155/2020 privind unele măsuri pentru elaborarea Planului național de redresare și reziliență necesar României pentru accesarea de fonduri externe rambursabile și nerambursabile în cadrul Mecanismului de redresare și reziliență
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 96 67 49 23 17 12 19
- voturi pentru (DA):196 96 67 - - 17 12 4
- voturi împotrivă (NU):27 - - 1 23 - - 3
- abțineri:60 - - 48 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Badiu Georgel AUR NU
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR Abținere
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
31. Berescu Monica-Elena USR Abținere
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
54. Chira Claudiu-Martin - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - NU
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR Abținere
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - Abținere
74. Dehelean Silviu USR Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Enachi Raisa AUR NU
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
93. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Anamaria - NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Giurgiu Adrian USR Abținere
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
112. Havârneanu Filip USR Abținere
113. Hărătău Elena PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
122. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
123. Ilie Victor USR Abținere
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George - Abținere
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
129. Kelemen Attila UDMR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Könczei Csaba UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
138. Lazăr Teodor USR Abținere
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
160. Mitrea Dumitrina AUR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
166. Morar Olivia-Diana PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
168. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
169. Munteanu Remus PSD DA
170. Murariu Oana USR Abținere
171. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nagy Vasile AUR NU
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
180. Neață Eugen PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - Abținere
183. Oteșanu Daniela PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Panait Radu USR Abținere
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - Abținere
195. Polak Tudor PNL DA
196. Pop Darius AUR NU
197. Pop Rareș Tudor USR Abținere
198. Popa Alexandru PNL DA
199. Popa Radu Mihai PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Popica Eduard-Andrei PSD DA
205. Predescu Ana-Loredana PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
210. Prunean Alin-Costel USR Abținere
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
220. Salan Viorel PSD DA
221. Sandu Viorica PSD DA
222. Sas Lóránt-Zoltan USR Abținere
223. Scripnic Lilian AUR NU
224. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion George-Nicolae AUR NU
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
237. Stoica Diana USR Abținere
238. Stoica Elena PSD DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șandru Cosmin PNL DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șerban Gianina AUR NU
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
250. Șoldan Gheorghe PSD DA
251. Șovăială Constantin - Abținere
252. Ștefan Ion - Abținere
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tanasă Dan AUR NU
255. Tănase Antonel - Abținere
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Tătaru Nelu PNL DA
258. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
259. Terente Eugen USR Abținere
260. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
261. Tobă Francisc - NU
262. Todosiu Beniamin USR Abținere
263. Toma Ilie PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
274. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL DA
278. Volosatîi Boris AUR NU
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Wiener Adrian USR Abținere
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 14:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro