Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2022 > 16:17 Versiunea pentru printare
Luni, 23 mai 2022, ora 16:17

Subiect vot: Pl-x 89/2022 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:191 67 30 37 22 13 10 12
- voturi pentru (DA):70 - - 37 21 - - 12
- voturi împotrivă (NU):121 67 30 - 1 13 10 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
13. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bălășoiu Aurel PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bîrcă Constantin PSD NU
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Oana-Gianina PSD NU
26. Burciu Cristina PNL NU
27. Buzoianu Diana-Anda USR DA
28. Cambera Oana-Alexandra USR DA
29. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
30. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
31. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
32. Chirilă Virgil Alin PSD NU
33. Ciofu Cătălina PNL NU
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
37. Cristea Andi-Lucian PSD NU
38. Cristian Brian USR DA
39. Crîstici Ognean Minoritati NU
40. Crușoveanu Marian PNL NU
41. Csoma Botond UDMR NU
42. Dancă Ionel - DA
43. Dămureanu Ringo AUR DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD NU
46. Drancă Andrei-Iulian USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
48. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
49. Dunava Costel Neculai PSD NU
50. Enachi Raisa AUR NU
51. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
52. Fălcoi Nicu USR DA
53. Florea Oana-Consuela PSD NU
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Flucuș Dumitru AUR DA
56. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
57. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
58. Gavrilă Anamaria - DA
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheba Daniel-Sorin USR DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
62. Giugea Nicolae - DA
63. Giurgiu Adrian USR DA
64. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
65. Gliga Dumitrița PSD NU
66. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
67. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
68. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
70. Gudu Michael PNL NU
71. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
72. Havârneanu Filip USR DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
74. Huțu Alexandra PSD NU
75. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
76. Iancu Marius-Ionel PSD NU
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Ichim Cristian-Paul USR DA
79. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
83. Kelemen Attila UDMR NU
84. Kiss János PNL NU
85. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
86. Könczei Csaba UDMR NU
87. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
88. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
89. Lasca Mihai Ioan - DA
90. Longher Ghervazen Minoritati NU
91. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
92. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD NU
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
95. Mang Ioan PSD NU
96. Manta Claudiu PSD NU
97. Mărculescu Dumitru PNL NU
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
100. Miftode Marius-Andrei USR DA
101. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
102. Miklós Zoltán UDMR NU
103. Mina Marian PSD NU
104. Mircea Florin PSD NU
105. Miruță Radu-Dinel USR DA
106. Mitrea Dumitrina AUR DA
107. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Molnar Radu-Iulian USR DA
110. Morar Olivia-Diana PNL NU
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
113. Murariu Oana USR DA
114. Mușoiu Ștefan PSD NU
115. Nacov Gheorghe Minoritati NU
116. Nagy Szabolcs UDMR NU
117. Nassar Rodica PSD NU
118. Năcuță Sorin PNL NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
120. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
121. Neagu Denisa-Elena USR DA
122. Niță Nicu PSD NU
123. Orban Ludovic - DA
124. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
125. Oteșanu Daniela PSD NU
126. Özmen Oana-Marciana USR DA
127. Paladi George-Adrian PSD NU
128. Paraschiv Rodica PSD NU
129. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
130. Pecingină Gheorghe PNL NU
131. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Piper-Savu Florin PSD NU
134. Plăiașu Gabriel - DA
135. Popa Radu Mihai PSD NU
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
137. Popescu Dan-Cristian PSD NU
138. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
139. Prună Cristina-Mădălina USR DA
140. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
141. Rizea Cristina Camelia USR DA
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
143. Roman Florin-Claudiu PNL NU
144. Roman Nicolae - DA
145. Roșca Mircea PNL NU
146. Rujan Dumitru PNL NU
147. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
148. Salan Viorel PSD NU
149. Sandu Viorica PSD NU
150. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
151. Scripnic Lilian AUR DA
152. Seres Dénes UDMR NU
153. Simion George-Nicolae AUR DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD NU
155. Stancu Paul PSD NU
156. Stativă Irinel Ioan PSD NU
157. Stănescu Vetuța PNL NU
158. Stoian Maria PNL NU
159. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
160. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
161. Stoica Elena PSD NU
162. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
163. Șandru Cosmin PNL NU
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
165. Șerban Gianina AUR DA
166. Șimon Gheorghe PSD NU
167. Șișcu George PNL NU
168. Ștefan Ion - DA
169. Tanasă Dan AUR DA
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
171. Tătaru Nelu PNL NU
172. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
173. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
174. Terente Eugen USR DA
175. Thellmann Christine PNL NU
176. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
177. Tobă Francisc - DA
178. Todosiu Beniamin USR DA
179. Toma Ilie PSD NU
180. Toma Vasilică PSD NU
181. Trăilă Cristina PNL NU
182. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
183. Tudorache Daniel PSD NU
184. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
185. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
186. Vexler Silviu Minoritati NU
187. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
188. Vîlceanu Dan PNL NU
189. Volosatîi Boris AUR DA
190. Wiener Adrian USR DA
191. Zakarias Zoltán UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 21:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro