Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2022 > 16:52 Versiunea pentru printare
Luni, 23 mai 2022, ora 16:52

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:122 42 17 34 12 6 5 6
- voturi pentru (DA):74 42 17 - - 5 5 5
- voturi împotrivă (NU):47 - - 34 12 1 - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alexandru Victoria-Violeta - -
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apostol Alin-Gabriel USR NU
7. Axinia Adrian-George AUR NU
8. Badiu Georgel AUR NU
9. Bălășoiu Aurel PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Blaga Daniel-Codruț USR NU
12. Botez Mihai-Cătălin USR NU
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Budăi Marius-Constantin PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Bulai Oana-Gianina PSD DA
17. Burciu Cristina PNL DA
18. Calista Mara-Daniela PNL DA
19. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
20. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
21. Chirilă Virgil Alin PSD DA
22. Ciofu Cătălina PNL DA
23. Ciornei Radu Tudor USR NU
24. Cîtea Vasile PSD DA
25. Cristian Brian USR NU
26. Crușoveanu Marian PNL DA
27. Csoma Botond UDMR DA
28. Dehelean Silviu USR NU
29. Dinu Cristina-Elena PSD DA
30. Drancă Andrei-Iulian USR NU
31. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
32. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
33. Dumitru Florian-Emil PNL DA
34. Enachi Raisa AUR NU
35. Farago Petru UDMR DA
36. Fădor Angelica PNL DA
37. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
38. Fălcoi Nicu USR NU
39. Flucuș Dumitru AUR NU
40. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
41. Georgescu Nicolae PSD DA
42. Gheba Daniel-Sorin USR NU
43. Giugea Nicolae - DA
44. Giurgiu Adrian USR NU
45. Gliga Dumitrița PSD DA
46. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
48. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
49. Huțu Alexandra PSD DA
50. Ichim Cristian-Paul USR NU
51. Ion Stelian-Cristian USR NU
52. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
53. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
54. Kelemen Attila UDMR DA
55. Kiss János PNL DA
56. Könczei Csaba UDMR DA
57. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
58. Lazăr Ion-Marian USR NU
59. Lazăr Teodor USR NU
60. Longher Ghervazen Minoritati DA
61. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
62. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
63. Macovei Silviu Nicu PSD DA
64. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
67. Miftode Marius-Andrei USR NU
68. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
69. Mircea Florin PSD DA
70. Miruță Radu-Dinel USR NU
71. Mitrea Dumitrina AUR NU
72. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
73. Molnar Ervin PNL DA
74. Molnar Radu-Iulian USR NU
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
76. Murariu Oana USR NU
77. Mușoiu Ștefan PSD DA
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
79. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
80. Neagu Denisa-Elena USR NU
81. Orban Ludovic - DA
82. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
83. Oteșanu Daniela PSD DA
84. Özmen Oana-Marciana USR NU
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
86. Piper-Savu Florin PSD DA
87. Plăiașu Gabriel - DA
88. Predescu Ana-Loredana PSD DA
89. Prună Cristina-Mădălina USR NU
90. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
91. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
92. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
93. Rujan Dumitru PNL DA
94. Salan Viorel PSD DA
95. Sandu Viorica PSD DA
96. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
97. Scripnic Lilian AUR NU
98. Stativă Irinel Ioan PSD DA
99. Stoian Maria PNL DA
100. Stoica Elena PSD DA
101. Șandru Cosmin PNL DA
102. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
103. Șerban Gianina AUR NU
104. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
105. Ștefan Ion - DA
106. Tanasă Dan AUR NU
107. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
108. Tătaru Nelu PNL DA
109. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
110. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
111. Terente Eugen USR NU
112. Toda Daniel-Liviu USR NU
113. Todosiu Beniamin USR NU
114. Toma Ilie PSD DA
115. Toma Vasilică PSD DA
116. Tudorache Daniel PSD DA
117. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
118. Turcan Raluca PNL DA
119. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
120. Wiener Adrian USR NU
121. Zakarias Zoltán UDMR DA
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 20:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro