Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2022 > 16:21 Versiunea pentru printare
Luni, 23 mai 2022, ora 16:21

Subiect vot: Comisia de numarare si validare a voturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:182 71 27 36 19 10 9 10
- voturi pentru (DA):175 70 27 36 18 10 9 5
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:3 - - - 1 - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Axinia Adrian-George AUR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
13. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bălășoiu Aurel PSD DA
16. Bîrcă Constantin PSD DA
17. Blaga Daniel-Codruț USR DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Oana-Gianina PSD DA
23. Burciu Cristina PNL DA
24. Buzoianu Diana-Anda USR DA
25. Cambera Oana-Alexandra USR DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
27. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
28. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
29. Chelaru Mircia AUR DA
30. Chirilă Virgil Alin PSD DA
31. Ciofu Cătălina PNL DA
32. Ciornei Radu Tudor USR DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
35. Cristea Andi-Lucian PSD DA
36. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
37. Cristian Brian USR DA
38. Crîstici Ognean Minoritati DA
39. Crușoveanu Marian PNL DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Dancă Ionel - Abținere
42. Dămureanu Ringo AUR DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Drancă Andrei-Iulian USR DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Enachi Raisa AUR DA
50. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
51. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
52. Florea Oana-Consuela PSD DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Flucuș Dumitru AUR DA
55. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
56. Folescu Cornel-Vasile PSD -
57. Gavrilă Anamaria - NU
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheba Daniel-Sorin USR DA
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Giugea Nicolae - DA
62. Giurgiu Adrian USR DA
63. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
64. Gliga Dumitrița PSD DA
65. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
66. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Gudu Michael PNL DA
70. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
71. Havârneanu Filip USR DA
72. Hărătău Elena PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huțu Alexandra PSD DA
75. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
76. Iancu Marius-Ionel PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ichim Cristian-Paul USR DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
82. Kelemen Attila UDMR DA
83. Kiss János PNL DA
84. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
85. Könczei Csaba UDMR DA
86. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
87. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
90. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
91. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
94. Mang Ioan PSD DA
95. Manta Claudiu PSD DA
96. Mărculescu Dumitru PNL DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Miftode Marius-Andrei USR DA
99. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
100. Miklós Zoltán UDMR DA
101. Mina Marian PSD DA
102. Mircea Florin PSD DA
103. Miruță Radu-Dinel USR DA
104. Mitrea Dumitrina AUR DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Molnar Radu-Iulian USR DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Murariu Oana USR DA
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Nassar Rodica PSD DA
112. Năcuță Sorin PNL DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
115. Neagu Denisa-Elena USR DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Orban Ludovic - DA
118. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Özmen Oana-Marciana USR DA
121. Paladi George-Adrian PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
124. Pecingină Gheorghe PNL DA
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Piper-Savu Florin PSD DA
128. Plăiașu Gabriel - DA
129. Pop Rareș Tudor USR DA
130. Popa Radu Mihai PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Dan-Cristian PSD DA
133. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
134. Popica Eduard-Andrei PSD DA
135. Predescu Ana-Loredana PSD DA
136. Prună Cristina-Mădălina USR DA
137. Rizea Cristina Camelia USR DA
138. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
139. Roman Florin-Claudiu PNL DA
140. Roșca Mircea PNL DA
141. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
142. Salan Viorel PSD DA
143. Sandu Viorica PSD DA
144. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
145. Scripnic Lilian AUR DA
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Simion George-Nicolae AUR DA
148. Simonis Alfred - Robert PSD DA
149. Stancu Paul PSD DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD DA
151. Stănescu Vetuța PNL DA
152. Stoian Maria PNL DA
153. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
154. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
155. Stoica Elena PSD DA
156. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
157. Șandru Cosmin PNL DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șimon Gheorghe PSD DA
160. Șișcu George PNL DA
161. Ștefan Ion - Abținere
162. Tanasă Dan AUR DA
163. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
164. Tătaru Nelu PNL DA
165. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
166. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
167. Terente Eugen USR DA
168. Thellmann Christine PNL DA
169. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
170. Tobă Francisc - NU
171. Toda Daniel-Liviu USR DA
172. Todosiu Beniamin USR DA
173. Toma Ilie PSD DA
174. Toma Vasilică PSD DA
175. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
176. Tudorache Daniel PSD DA
177. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
178. Vexler Silviu Minoritati DA
179. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
180. Vîlceanu Dan PNL DA
181. Wiener Adrian USR DA
182. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 3 iulie 2022, 20:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro