Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.05.2022 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 mai 2022, ora 11:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 44/2022 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Condiții de muncă mai bune pentru o Europă socială mai puternică: valorificarea deplină a beneficiilor digitalizării pentru viitorul muncii COM(2021) 761
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:252 89 55 41 22 16 14 15
- voturi pentru (DA):251 89 55 41 22 16 14 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra USR DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dancă Ionel - DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Fechet Mircea PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
102. Havârneanu Filip USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul USR DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lasca Mihai Ioan - DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Mitrea Dumitrina AUR DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Paladi George-Adrian PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Pecingină Gheorghe PNL DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Plăiașu Gabriel - NU
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia USR DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simion George-Nicolae AUR DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stângă George-Cătălin PNL DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Șandru Cosmin PNL DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șerban Gianina AUR DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Ștefan Ion - DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tanasă Dan AUR DA
221. Tănase Antonel - DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Tătaru Nelu PNL DA
224. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR DA
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Tobă Francisc - DA
230. Toda Daniel-Liviu USR DA
231. Todosiu Beniamin USR DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Toma Vasilică PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
236. Tudorache Daniel PSD DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țachianu Marian PSD DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Volosatîi Boris AUR DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Wiener Adrian USR DA
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 6 iulie 2022, 17:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro