Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.05.2022 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 mai 2022, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 135/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.59/1934 asupra cecului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 89 56 43 23 16 14 18
- voturi pentru (DA):222 89 56 43 - 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - 1 9
- abțineri:27 - - - 23 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra USR DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR Abținere
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - Abținere
55. Coarnă Dumitru - NU
56. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - Abținere
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa AUR Abținere
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR Abținere
85. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
86. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin USR DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Giurgiu Adrian USR DA
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul USR DA
112. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
113. Ilie Victor USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George - NU
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
123. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
124. Könczei Csaba UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lasca Mihai Ioan - DA
128. Lazăr Teodor USR DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Mărculescu Dumitru PNL DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR Abținere
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Miruță Radu-Dinel USR DA
148. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Molnar Ervin PNL DA
152. Molnar Radu-Iulian USR DA
153. Morar Olivia-Diana PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
156. Murariu Oana USR DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
165. Neagu Denisa-Elena USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - NU
169. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Paladi George-Adrian PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
175. Pecingină Gheorghe PNL DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Plăiașu Gabriel - NU
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Pavel PNL DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Predescu Ana-Loredana PSD DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia USR DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - DA
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
202. Scripnic Lilian AUR Abținere
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion George-Nicolae AUR Abținere
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stângă George-Cătălin PNL DA
211. Stoian Maria PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR Abținere
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șoptică Costel PNL DA
224. Ștefan Ion - NU
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tanasă Dan AUR Abținere
227. Tănase Antonel - NU
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Tătaru Nelu PNL DA
230. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
231. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
232. Terente Eugen USR DA
233. Thellmann Christine PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Tobă Francisc - DA
236. Toda Daniel-Liviu USR DA
237. Todosiu Beniamin USR DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Volosatîi Boris AUR Abținere
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro