Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.05.2022 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 mai 2022, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 369/2021 pentru modificarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 88 53 42 22 14 13 19
- voturi pentru (DA):166 87 52 - 1 11 11 4
- voturi împotrivă (NU):59 - 1 42 - 1 1 14
- abțineri:26 1 - - 21 2 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bola Bogdan-Alexandru - NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra USR NU
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR Abținere
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR NU
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Coarnă Dumitru - NU
55. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
62. Csoma Botond UDMR NU
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dancă Ionel - NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR NU
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR Abținere
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR NU
78. Fechet Mircea PNL NU
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Florea Daniel PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
88. Gavrilă Anamaria - NU
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin USR NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae - NU
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
102. Havârneanu Filip USR NU
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul USR NU
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR NU
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR NU
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - NU
126. Lazăr Teodor USR NU
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Miftode Marius-Andrei USR NU
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR NU
146. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
153. Murariu Oana USR NU
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - NU
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - Abținere
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Predescu Ana-Loredana PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia USR NU
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Roșca Mircea PNL DA
193. Rujan Dumitru PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
198. Scripnic Lilian AUR Abținere
199. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simion George-Nicolae AUR Abținere
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoian Maria PNL DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Șandru Cosmin PNL DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șerban Gianina AUR Abținere
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Ștefan Ion - NU
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tanasă Dan AUR Abținere
221. Tănase Antonel - NU
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Tătaru Nelu PNL DA
224. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
225. Terente Eugen USR NU
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Tobă Francisc - NU
229. Toda Daniel-Liviu USR NU
230. Todosiu Beniamin USR NU
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țachianu Marian PSD DA
240. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
245. Vîlceanu Dan PNL DA
246. Volosatîi Boris AUR Abținere
247. Vulpescu Ioan PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Wiener Adrian USR NU
250. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 10:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro