Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.05.2022 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 mai 2022, ora 11:46

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 187/2022 pentru modificarea art.23 alineat (2) din Ordonanța Guvernului nr.137/2000 privind prevenirea și sancționarea tuturor formelor de discriminare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:255 88 55 43 21 16 14 18
- voturi pentru (DA):174 88 55 - - 16 14 1
- voturi împotrivă (NU):77 - - 43 21 - - 13
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Bola Bogdan-Alexandru - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra USR NU
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciornei Radu Tudor USR NU
52. Ciubuc Ciprian - NU
53. Coarnă Dumitru - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dancă Ionel - Abținere
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa AUR NU
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR NU
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Florea Daniel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR NU
83. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
84. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - NU
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin USR NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Giurgiu Adrian USR NU
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul USR NU
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR NU
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ionescu George - NU
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
120. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
121. Könczei Csaba UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - NU
125. Lazăr Teodor USR NU
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Miftode Marius-Andrei USR NU
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR NU
145. Mitrea Dumitrina AUR NU
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
153. Murariu Oana USR NU
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nacov Gheorghe Minoritati DA
157. Nagy Szabolcs UDMR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năcuță Sorin PNL DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neagu Denisa-Elena USR NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - NU
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
172. Pecingină Gheorghe PNL DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Plăiașu Gabriel - NU
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Predescu Ana-Loredana PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia USR NU
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae - Abținere
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
196. Salan Viorel PSD DA
197. Sandu Viorica PSD DA
198. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
199. Scripnic Lilian AUR NU
200. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoian Maria PNL DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
209. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Șandru Cosmin PNL DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șerban Gianina AUR NU
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șoptică Costel PNL DA
219. Șovăială Constantin - DA
220. Ștefan Ion - Abținere
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tanasă Dan AUR NU
223. Tănase Antonel - NU
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR NU
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Tobă Francisc - NU
232. Toda Daniel-Liviu USR NU
233. Todosiu Beniamin USR NU
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
240. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Volosatîi Boris AUR NU
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Wiener Adrian USR NU
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 iulie 2022, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro