Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 329/2016 privind modificarea și completarea art.7 din Legea nr.115/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:223 79 45 33 23 13 14 16
- voturi pentru (DA):182 79 44 8 19 13 14 5
- voturi împotrivă (NU):25 - - 18 3 - - 4
- abțineri:14 - - 6 1 - - 7
- nu au votat:2 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Bota Călin-Ioan PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR Abținere
30. Bulai Oana-Gianina PSD DA
31. Burciu Cristina PNL DA
32. Buzoianu Diana-Anda USR NU
33. Calista Mara-Daniela PNL -
34. Cambera Oana-Alexandra USR NU
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chelaru Mircia AUR DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chira Claudiu-Martin - Abținere
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubuc Ciprian - NU
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - Abținere
47. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristian Brian USR Abținere
51. Crîstici Ognean Minoritati DA
52. Crușoveanu Marian PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Dămureanu Ringo AUR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drulă Cătălin USR NU
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
59. Dumitru Florian-Emil PNL DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Enachi Raisa AUR NU
62. Farago Petru UDMR DA
63. Fădor Angelica PNL DA
64. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
65. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Flucuș Dumitru AUR DA
70. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Gál Károly UDMR DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilă Anamaria - DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
76. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Giugea Nicolae - Abținere
80. Giurgiu Adrian USR NU
81. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
82. Gliga Dumitrița PSD DA
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
84. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
85. Grosaru Andi-Gabriel - DA
86. Gudu Michael PNL DA
87. Hajdu Gábor UDMR DA
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
89. Hărătău Elena PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
92. Huțu Alexandra PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
97. Ilie Victor USR DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ionescu George - Abținere
101. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
102. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
103. Kelemen Attila UDMR DA
104. Kiss János PNL DA
105. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
106. Könczei Csaba UDMR DA
107. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
108. Lasca Mihai Ioan - Abținere
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Lazăr Teodor USR Abținere
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
115. Lupu Andrei-Răzvan - NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
119. Mang Ioan PSD DA
120. Manta Claudiu PSD DA
121. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
122. Mărculescu Dumitru PNL DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Miftode Marius-Andrei USR NU
126. Miklós Zoltán UDMR DA
127. Mina Marian PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Miruță Radu-Dinel USR DA
130. Mitrea Dumitrina AUR NU
131. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
132. Moisin Radu-Marin PNL DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Molnar Ervin PNL DA
135. Molnar Radu-Iulian USR NU
136. Morar Olivia-Diana PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
139. Munteanu Remus PSD DA
140. Murariu Oana USR NU
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nagy Vasile AUR DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Năcuță Sorin PNL DA
145. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Orban Ludovic - DA
150. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Özmen Oana-Marciana PNL DA
153. Paladi George-Adrian PSD DA
154. Panait Radu USR DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pavelescu Nicolae PSD DA
157. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Piper-Savu Florin PSD DA
161. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
162. Plăiașu Gabriel - Abținere
163. Polak Tudor PNL DA
164. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
165. Pop Darius AUR DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
168. Popica Eduard-Andrei PSD DA
169. Predescu Ana-Loredana PSD DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
173. Rizea Cristina Camelia USR NU
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
175. Roșca Mircea PNL DA
176. Rujan Dumitru PNL DA
177. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Scripnic Lilian AUR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Stancu Ionel Minoritati DA
184. Stancu Paul PSD DA
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
186. Stoica Elena PSD DA
187. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șandru Cosmin PNL DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șerban Gianina AUR NU
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL DA
197. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
198. Șoldan Gheorghe PSD DA
199. Șoptică Costel PNL DA
200. Tanasă Dan AUR Abținere
201. Tănase Antonel - Abținere
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Tătaru Nelu PNL DA
204. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
206. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
207. Toda Daniel-Liviu USR -
208. Toma Ilie PSD DA
209. Toma Vasilică PSD DA
210. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
211. Tudorache Daniel PSD DA
212. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
213. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Tuță George-Cristian PNL DA
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
218. Vexler Silviu Minoritati DA
219. Volosatîi Boris AUR DA
220. Vulpescu Ioan PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zakarias Zoltán UDMR DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 8:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro