Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 193/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.21/1991 a cetățeniei române, republicată
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 80 45 39 23 12 14 16
- voturi pentru (DA):190 80 44 39 - 12 14 1
- voturi împotrivă (NU):37 - 1 - 23 - - 13
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra USR DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chira Claudiu-Martin - NU
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - Abținere
47. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristian Brian USR DA
51. Crîstici Ognean Minoritati DA
52. Crușoveanu Marian PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Dancă Ionel - NU
56. Dămureanu Ringo AUR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
60. Dumitru Florian-Emil PNL DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Enachi Raisa AUR NU
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
66. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Flucuș Dumitru AUR NU
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Gál Károly UDMR DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Anamaria - NU
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
77. Gheba Daniel-Sorin USR DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Giugea Nicolae - NU
81. Giurgiu Adrian USR DA
82. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
83. Gliga Dumitrița PSD DA
84. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
85. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
86. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
87. Gudu Michael PNL DA
88. Hajdu Gábor UDMR DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Havârneanu Filip USR DA
91. Hărătău Elena PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
94. Huțu Alexandra PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ichim Cristian-Paul USR DA
99. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
100. Ilie Victor USR DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ionescu George - NU
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
106. Kelemen Attila UDMR DA
107. Kiss János PNL DA
108. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
109. Könczei Csaba UDMR DA
110. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
111. Lazăr Teodor USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
115. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
116. Lupu Andrei-Răzvan - DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
120. Mang Ioan PSD DA
121. Manta Claudiu PSD DA
122. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
123. Mărculescu Dumitru PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Miftode Marius-Andrei USR DA
127. Miklós Zoltán UDMR DA
128. Mina Marian PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Miruță Radu-Dinel USR DA
131. Mitrea Dumitrina AUR NU
132. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
133. Moisin Radu-Marin PNL DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Molnar Ervin PNL DA
136. Molnar Radu-Iulian USR DA
137. Morar Olivia-Diana PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
140. Munteanu Remus PSD DA
141. Murariu Oana USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nagy Vasile AUR NU
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Năcuță Sorin PNL DA
146. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Orban Ludovic - NU
151. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Özmen Oana-Marciana PNL DA
154. Paladi George-Adrian PSD DA
155. Panait Radu USR DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pavelescu Nicolae PSD DA
158. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Piper-Savu Florin PSD DA
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
163. Plăiașu Gabriel - NU
164. Polak Tudor PNL DA
165. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
166. Pop Darius AUR NU
167. Pop Rareș Tudor USR DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
170. Popica Eduard-Andrei PSD DA
171. Predescu Ana-Loredana PSD DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
175. Rizea Cristina Camelia USR DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roșca Mircea PNL DA
178. Rujan Dumitru PNL DA
179. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
180. Salan Viorel PSD DA
181. Sandu Viorica PSD DA
182. Scripnic Lilian AUR NU
183. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Stancu Ionel Minoritati DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
188. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
189. Stoica Diana USR DA
190. Stoica Elena PSD DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șandru Cosmin PNL DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
201. Șoldan Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL DA
203. Tanasă Dan AUR NU
204. Tănase Antonel - NU
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Tătaru Nelu PNL DA
207. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
208. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
209. Terente Eugen USR DA
210. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
211. Toda Daniel-Liviu USR DA
212. Todosiu Beniamin USR DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Toma Vasilică PSD DA
215. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
218. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Tuță George-Cristian PNL DA
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
224. Vexler Silviu Minoritati DA
225. Volosatîi Boris AUR NU
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zakarias Zoltán UDMR DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro