Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2022 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 iunie 2022, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 512/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.286/2009 privind Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:232 81 44 40 24 13 14 16
- voturi pentru (DA):229 80 44 40 24 13 14 14
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Constantin Daniel PNL DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dancă Ionel - DA
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Flucuș Dumitru AUR DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria - DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
81. Giugea Nicolae - DA
82. Giurgiu Adrian USR DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
84. Gliga Dumitrița PSD DA
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - -
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hajdu Gábor UDMR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
95. Huțu Alexandra PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ichim Cristian-Paul USR DA
100. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
101. Ilie Victor USR DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George - DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lazăr Ion-Marian USR DA
113. Lazăr Teodor USR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
122. Mang Ioan PSD DA
123. Manta Claudiu PSD DA
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
125. Mărculescu Dumitru PNL DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Miftode Marius-Andrei USR DA
129. Miklós Zoltán UDMR DA
130. Mina Marian PSD DA
131. Mircea Florin PSD DA
132. Miruță Radu-Dinel USR DA
133. Mitrea Dumitrina AUR DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
135. Moisin Radu-Marin PNL DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Molnar Ervin PNL DA
138. Molnar Radu-Iulian USR DA
139. Morar Olivia-Diana PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
142. Munteanu Remus PSD DA
143. Murariu Oana USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nagy Vasile AUR DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechita Aurel PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Orban Ludovic - DA
153. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Özmen Oana-Marciana PNL DA
156. Paladi George-Adrian PSD DA
157. Panait Radu USR DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pavelescu Nicolae PSD DA
160. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Piper-Savu Florin PSD DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
165. Plăiașu Gabriel - DA
166. Polak Tudor PNL DA
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
168. Pop Darius AUR DA
169. Pop Rareș Tudor USR DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
172. Popica Eduard-Andrei PSD DA
173. Predescu Ana-Loredana PSD DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
177. Rizea Cristina Camelia USR DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roșca Mircea PNL DA
180. Rujan Dumitru PNL DA
181. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
182. Salan Viorel PSD DA
183. Sandu Viorica PSD DA
184. Scripnic Lilian AUR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Stancu Ionel Minoritati DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
191. Stoica Diana USR DA
192. Stoica Elena PSD DA
193. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șandru Cosmin PNL DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șerban Gianina AUR DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
204. Șoldan Gheorghe PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Tanasă Dan AUR DA
207. Tănase Antonel - DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Tătaru Nelu PNL DA
210. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
211. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
212. Terente Eugen USR DA
213. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
214. Toda Daniel-Liviu USR DA
215. Todosiu Beniamin USR DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Toma Vasilică PSD DA
218. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Tuță George-Cristian PNL DA
224. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
226. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Volosatîi Boris AUR DA
229. Vulpescu Ioan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zakarias Zoltán UDMR DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro