Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 10:14 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 10:14

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:177 61 42 35 15 8 6 10
- voturi pentru (DA):26 7 1 - 15 - - 3
- voturi împotrivă (NU):112 54 41 1 - 8 5 3
- abțineri:39 - - 34 - - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR Abținere
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
26. Bîrcă Constantin PSD NU
27. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
28. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
36. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
37. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
38. Chelaru Mircia AUR DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
40. Ciofu Cătălina PNL NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
43. Ciubuc Ciprian - NU
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Cozma Adrian-Felician PNL NU
47. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
48. Cristian Brian USR Abținere
49. Crîstici Ognean Minoritati NU
50. Damian Romulus-Marius PSD NU
51. Dămureanu Ringo AUR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Drulă Cătălin USR Abținere
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dumitru Florian-Emil PNL NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Enachi Raisa AUR DA
58. Farago Petru UDMR NU
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Fălcoi Nicu USR Abținere
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Flucuș Dumitru AUR DA
63. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
64. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
65. Gál Károly UDMR NU
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
70. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
71. Gliga Dumitrița PSD NU
72. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
73. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
74. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
75. Hajdu Gábor UDMR NU
76. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
77. Havârneanu Filip USR Abținere
78. Hărătău Elena PNL NU
79. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
80. Huțu Alexandra PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati NU
82. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
83. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
84. Ilie Victor USR Abținere
85. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
86. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
87. Kiss János PNL NU
88. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
89. Könczei Csaba UDMR NU
90. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
91. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
92. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
93. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
94. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
96. Mărculescu Dumitru PNL NU
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
98. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Mina Marian PSD NU
101. Mircea Florin PSD NU
102. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
103. Moisin Radu-Marin PNL NU
104. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
105. Molnar Ervin PNL NU
106. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
107. Morar Olivia-Diana PNL NU
108. Murariu Oana USR Abținere
109. Năcuță Sorin PNL NU
110. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
111. Neață Eugen PSD NU
112. Niță Nicu PSD NU
113. Oteșanu Daniela PSD NU
114. Özmen Oana-Marciana PNL NU
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
117. Piper-Savu Florin PSD NU
118. Polak Tudor PNL NU
119. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
121. Popescu Dan-Cristian PSD DA
122. Popescu Pavel PNL NU
123. Popica Eduard-Andrei PSD NU
124. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
127. Prunean Alin-Costel USR Abținere
128. Rizea Cristina Camelia - Abținere
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
130. Rujan Dumitru PNL NU
131. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
132. Salan Viorel PSD NU
133. Sandu Viorica PSD NU
134. Scripnic Lilian AUR DA
135. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
136. Seres Dénes UDMR NU
137. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
138. Simonis Alfred - Robert PSD NU
139. Stancu Ionel Minoritati NU
140. Stancu Paul PSD NU
141. Stativă Irinel Ioan PSD NU
142. Stănescu Vetuța PNL NU
143. Stoian Maria PNL NU
144. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
145. Stoica Diana USR Abținere
146. Stoica Elena PSD NU
147. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
148. Szabó Ödön UDMR NU
149. Șandru Cosmin PNL NU
150. Șoldan Gheorghe PSD NU
151. Tanasă Dan AUR DA
152. Tănase Antonel - Abținere
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
154. Tătaru Nelu PNL NU
155. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
156. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
157. Terente Eugen USR Abținere
158. Thellmann Christine PNL NU
159. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
160. Todosiu Beniamin USR Abținere
161. Toma Ilie PSD NU
162. Toma Vasilică PSD NU
163. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
164. Tudorache Daniel PSD NU
165. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
166. Tușa Adriana Diana PSD DA
167. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
168. Varga Glad-Aurel PNL NU
169. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
170. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
171. Vîlceanu Dan PNL NU
172. Volosatîi Boris AUR DA
173. Vulpescu Ioan PSD NU
174. Weber Mihai PSD NU
175. Zakarias Zoltán UDMR NU
176. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 5:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro