Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 10:16 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 10:16

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:177 60 43 36 14 9 7 8
- voturi pentru (DA):121 59 43 - - 8 6 5
- voturi împotrivă (NU):53 1 - 36 14 - - 2
- abțineri:2 - - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR NU
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR NU
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chelaru Mircia AUR NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciornei Radu Tudor USR NU
43. Ciubuc Ciprian - DA
44. Coarnă Dumitru - NU
45. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
46. Cozma Adrian-Felician PNL DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
48. Cristian Brian USR NU
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Damian Romulus-Marius PSD DA
52. Dehelean Silviu USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitru Florian-Emil PNL DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Enachi Raisa AUR NU
59. Farago Petru UDMR DA
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
62. Fălcoi Nicu USR NU
63. Fechet Mircea PNL DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Flucuș Dumitru AUR NU
66. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
67. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
68. Gál Károly UDMR DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin USR NU
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giurgiu Adrian USR NU
75. Gliga Dumitrița PSD DA
76. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
77. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel - DA
79. Hajdu Gábor UDMR Abținere
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
81. Havârneanu Filip USR NU
82. Hărătău Elena PNL DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ichim Cristian-Paul USR NU
88. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
89. Ilie Victor USR NU
90. Ion Stelian-Cristian USR NU
91. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
92. Kiss János PNL DA
93. Könczei Csaba UDMR DA
94. Lazăr Ion-Marian USR NU
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
97. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Mărculescu Dumitru PNL DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Miftode Marius-Andrei USR NU
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mina Marian PSD DA
104. Mircea Florin PSD DA
105. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
106. Moisin Radu-Marin PNL DA
107. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
108. Molnar Ervin PNL DA
109. Molnar Radu-Iulian USR NU
110. Morar Olivia-Diana PNL DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
112. Murariu Oana USR NU
113. Nacov Gheorghe Minoritati -
114. Năcuță Sorin PNL DA
115. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Oteșanu Daniela PSD DA
119. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Piper-Savu Florin PSD DA
122. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
124. Popescu Dan-Cristian PSD DA
125. Popescu Pavel PNL DA
126. Popica Eduard-Andrei PSD DA
127. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR NU
130. Prunean Alin-Costel USR NU
131. Rizea Cristina Camelia - NU
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
133. Rujan Dumitru PNL DA
134. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
135. Salan Viorel PSD DA
136. Scripnic Lilian AUR NU
137. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
138. Seres Dénes UDMR DA
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
140. Simonis Alfred - Robert PSD DA
141. Stancu Ionel Minoritati DA
142. Stănescu Vetuța PNL DA
143. Stoian Maria PNL DA
144. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
145. Stoica Diana USR NU
146. Stoica Elena PSD DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
148. Szabó Ödön UDMR DA
149. Șandru Cosmin PNL DA
150. Șimon Gheorghe PSD DA
151. Șoldan Gheorghe PSD DA
152. Tanasă Dan AUR NU
153. Tănase Antonel - Abținere
154. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
155. Tătaru Nelu PNL DA
156. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
157. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
158. Terente Eugen USR NU
159. Thellmann Christine PNL DA
160. Toda Daniel-Liviu USR NU
161. Todosiu Beniamin USR NU
162. Toma Ilie PSD DA
163. Toma Vasilică PSD DA
164. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
165. Tudorache Daniel PSD DA
166. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
167. Tușa Adriana Diana PSD DA
168. Varga Glad-Aurel PNL DA
169. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
170. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
171. Vîlceanu Dan PNL DA
172. Volosatîi Boris AUR NU
173. Vulpescu Ioan PSD DA
174. Weber Mihai PSD DA
175. Zakarias Zoltán UDMR DA
176. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 5:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro