Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 10:17 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 10:17

Poziție pe
ordinea de zi:
45
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 218/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.29/2022 privind stabilirea cadrului instituțional și a măsurilor necesare pentru punerea în aplicare a Regulamentului (UE) nr.536/2014 al Parlamentului European și al Consiliului din 16 aprilie 2014 privind studiile clinice intervenționale cu medicamente de uz uman și de abrogare a Directivei 2001/20/CE, precum și pentru modificarea unor acte normative în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:172 55 42 37 13 9 7 9
- voturi pentru (DA):154 54 42 36 - 9 7 6
- voturi împotrivă (NU):15 - - 1 13 - - 1
- abțineri:3 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR NU
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciornei Radu Tudor USR DA
44. Ciubuc Ciprian - DA
45. Coarnă Dumitru - NU
46. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
47. Cozma Adrian-Felician PNL DA
48. Cristian Brian USR DA
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Damian Romulus-Marius PSD DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Drancă Andrei-Iulian USR DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dumitru Florian-Emil PNL DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Enachi Raisa AUR NU
60. Farago Petru UDMR DA
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
63. Fălcoi Nicu USR DA
64. Fechet Mircea PNL DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Flucuș Dumitru AUR NU
67. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
68. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
69. Gál Károly UDMR DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin USR DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giurgiu Adrian USR DA
75. Gliga Dumitrița PSD DA
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
77. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
78. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
79. Grosaru Andi-Gabriel - DA
80. Hajdu Gábor UDMR DA
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
82. Havârneanu Filip USR DA
83. Hărătău Elena PNL DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ichim Cristian-Paul USR DA
89. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
90. Ilie Victor USR DA
91. Ion Stelian-Cristian USR DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
93. Kiss János PNL DA
94. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
95. Könczei Csaba UDMR DA
96. Lazăr Ion-Marian USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
100. Lupu Andrei-Răzvan - DA
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Miftode Marius-Andrei USR DA
104. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
105. Mina Marian PSD DA
106. Mircea Florin PSD DA
107. Moisin Radu-Marin PNL DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Molnar Ervin PNL DA
110. Molnar Radu-Iulian USR DA
111. Morar Olivia-Diana PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
113. Murariu Oana USR DA
114. Nacov Gheorghe Minoritati DA
115. Năcuță Sorin PNL DA
116. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
122. Piper-Savu Florin PSD DA
123. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Popescu Dan-Cristian PSD DA
126. Popica Eduard-Andrei PSD DA
127. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Rizea Cristina Camelia - DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
131. Rujan Dumitru PNL DA
132. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
133. Salan Viorel PSD DA
134. Sandu Viorica PSD DA
135. Scripnic Lilian AUR NU
136. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
139. Stancu Ionel Minoritati DA
140. Stănescu Vetuța PNL DA
141. Stoian Maria PNL DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Szabó Ödön UDMR DA
144. Șandru Cosmin PNL DA
145. Șimon Gheorghe PSD DA
146. Șoldan Gheorghe PSD DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Tanasă Dan AUR NU
149. Tănase Antonel - Abținere
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Tătaru Nelu PNL DA
152. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
153. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
154. Terente Eugen USR DA
155. Thellmann Christine PNL DA
156. Toda Daniel-Liviu USR DA
157. Todosiu Beniamin USR DA
158. Toma Ilie PSD DA
159. Toma Vasilică PSD DA
160. Tudorache Daniel PSD DA
161. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
162. Tușa Adriana Diana PSD DA
163. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
164. Varga Glad-Aurel PNL DA
165. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
166. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
167. Vîlceanu Dan PNL DA
168. Volosatîi Boris AUR NU
169. Vulpescu Ioan PSD DA
170. Zakarias Zoltán UDMR DA
171. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro