Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Amendament respins
PL 152/2022 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul Administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:141 41 19 39 15 7 6 14
- voturi pentru (DA):67 - 1 39 15 - - 12
- voturi împotrivă (NU):72 41 17 - - 7 5 2
- abțineri:2 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băltărețu Viorel USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
16. Blaga Daniel-Codruț USR DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buzoianu Diana-Anda USR DA
21. Calotă Florică Ică PNL NU
22. Cambera Oana-Alexandra USR DA
23. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
24. Chelaru Mircia AUR DA
25. Chira Claudiu-Martin - DA
26. Chirilă Virgil Alin PSD NU
27. Ciofu Cătălina PNL NU
28. Ciornei Radu Tudor USR DA
29. Ciubuc Ciprian - DA
30. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
31. Cristian Brian USR DA
32. Crîstici Ognean Minoritati NU
33. Csép Éva-Andrea UDMR NU
34. Cupșa Ioan PNL NU
35. Damian Romulus-Marius PSD NU
36. Dehelean Silviu USR DA
37. Drancă Andrei-Iulian USR DA
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Dunava Costel Neculai PSD NU
40. Enachi Raisa AUR DA
41. Fălcoi Nicu USR DA
42. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
43. Florea Daniel PSD NU
44. Florea Oana-Consuela PSD NU
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Flucuș Dumitru AUR DA
47. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
48. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
49. Gál Károly UDMR NU
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gavrilă Anamaria - NU
52. Georgescu Nicolae PSD NU
53. Gheba Daniel-Sorin USR DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Giugea Nicolae - DA
56. Giurgiu Adrian USR DA
57. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
58. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
59. Grosaru Andi-Gabriel - DA
60. Hajdu Gábor UDMR NU
61. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
62. Havârneanu Filip USR DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
64. Horga Maria-Gabriela PNL NU
65. Ichim Cristian-Paul USR DA
66. Ilie Victor USR DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
70. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
71. Kiss János PNL NU
72. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
73. Könczei Csaba UDMR NU
74. Lazăr Ion-Marian USR DA
75. Lazăr Teodor USR DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
77. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
78. Lupu Andrei-Răzvan - DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD NU
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
81. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
83. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
84. Miftode Marius-Andrei USR DA
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
86. Molnar Ervin PNL NU
87. Molnar Radu-Iulian USR DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Munteanu Remus PSD NU
90. Murariu Oana USR DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nechita Aurel PSD NU
94. Niță Nicu PSD NU
95. Orban Ludovic - DA
96. Oteșanu Daniela PSD NU
97. Panait Radu USR DA
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
100. Plăiașu Gabriel - DA
101. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
103. Popica Eduard-Andrei PSD NU
104. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
105. Presură Alexandra PSD NU
106. Prunean Alin-Costel USR DA
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
108. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
109. Salan Viorel PSD NU
110. Scripnic Lilian AUR DA
111. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
112. Simion George-Nicolae AUR DA
113. Solomon Adrian PSD NU
114. Stancu Ionel Minoritati NU
115. Stativă Irinel Ioan PSD NU
116. Stănescu Vetuța PNL NU
117. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
118. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
119. Szabó Ödön UDMR NU
120. Șerban Gianina AUR DA
121. Tanasă Dan AUR DA
122. Tănase Antonel - DA
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
124. Tătaru Nelu PNL NU
125. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
126. Terente Eugen USR DA
127. Tobă Francisc - NU
128. Toda Daniel-Liviu USR DA
129. Todosiu Beniamin USR DA
130. Toma Ilie PSD NU
131. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
132. Turcan Raluca PNL NU
133. Țachianu Marian PSD NU
134. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
135. Varga Glad-Aurel PNL NU
136. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
137. Volosatîi Boris AUR DA
138. Vulpescu Ioan PSD NU
139. Zakarias Zoltán UDMR NU
140. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro