Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Amendament respins - 2
PL 221/2022 pentru reglementarea unor măsuri privind cadrul general aplicabil constituirii și funcționării băncilor de dezvoltare din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:184 56 40 40 14 10 8 16
- voturi pentru (DA):73 - 1 40 14 2 - 16
- voturi împotrivă (NU):110 56 39 - - 7 8 -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barbu Costel PNL NU
18. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
24. Bîrcă Constantin PSD NU
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Bulai Oana-Gianina PSD NU
30. Buzoianu Diana-Anda USR DA
31. Calotă Florică Ică PNL NU
32. Cambera Oana-Alexandra USR DA
33. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
34. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
35. Chelaru Mircia AUR DA
36. Chira Claudiu-Martin - DA
37. Chirilă Virgil Alin PSD NU
38. Ciofu Cătălina PNL NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciornei Radu Tudor USR DA
41. Ciubuc Ciprian - DA
42. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
43. Cozma Adrian-Felician PNL NU
44. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
45. Cristian Brian USR DA
46. Crîstici Ognean Minoritati NU
47. Crușoveanu Marian PNL NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Damian Romulus-Marius PSD NU
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
56. Dumitru Florian-Emil PNL NU
57. Dunava Costel Neculai PSD NU
58. Enachi Raisa AUR DA
59. Fădor Angelica PNL NU
60. Fălcoi Nicu USR DA
61. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
62. Florea Daniel PSD NU
63. Florea Oana-Consuela PSD NU
64. Floroiu Ionel PSD NU
65. Flucuș Dumitru AUR DA
66. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
67. Gál Károly UDMR NU
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
69. Gavrilă Anamaria - DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
71. Gheba Daniel-Sorin USR DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
73. Giugea Nicolae - DA
74. Giurgiu Adrian USR DA
75. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
76. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
77. Grosaru Andi-Gabriel - DA
78. Hajdu Gábor UDMR NU
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
80. Havârneanu Filip USR DA
81. Iancu Marius-Ionel PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Ichim Cristian-Paul USR DA
84. Ilie Victor USR DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
88. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
89. Kelemen Attila UDMR NU
90. Kiss János PNL NU
91. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
92. Könczei Csaba UDMR NU
93. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
94. Lasca Mihai Ioan - DA
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
100. Lupu Andrei-Răzvan - DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD NU
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
103. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
104. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
105. Mărculescu Dumitru PNL NU
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
108. Miftode Marius-Andrei USR DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mina Marian PSD NU
111. Mircea Florin PSD NU
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Molnar Ervin PNL NU
114. Molnar Radu-Iulian USR DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Munteanu Remus PSD NU
117. Murariu Oana USR DA
118. Mușoiu Ștefan PSD NU
119. Nacov Gheorghe Minoritati NU
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neață Eugen PSD NU
122. Nechita Aurel PSD NU
123. Niță Nicu PSD NU
124. Orban Ludovic - DA
125. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Pambuccian Varujan Minoritati NU
128. Panait Radu USR DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
130. Plăiașu Gabriel - DA
131. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
133. Popica Eduard-Andrei PSD NU
134. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
135. Prunean Alin-Costel USR DA
136. Rizea Cristina Camelia - DA
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
139. Salan Viorel PSD NU
140. Sandu Viorica PSD NU
141. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
142. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
143. Simion George-Nicolae AUR DA
144. Solomon Adrian PSD NU
145. Stancu Ionel Minoritati NU
146. Stativă Irinel Ioan PSD NU
147. Stănescu Vetuța PNL NU
148. Stângă George-Cătălin PNL NU
149. Stoian Maria PNL NU
150. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
151. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
152. Szabó Ödön UDMR DA
153. Șandru Cosmin PNL NU
154. Șerban Gianina AUR DA
155. Șișcu George PNL NU
156. Șoldan Gheorghe PSD NU
157. Șoptică Costel PNL NU
158. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
159. Tanasă Dan AUR DA
160. Tănase Antonel - DA
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
162. Tătaru Nelu PNL NU
163. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
164. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
165. Terente Eugen USR DA
166. Thellmann Christine PNL NU
167. Tobă Francisc - DA
168. Toda Daniel-Liviu USR DA
169. Todosiu Beniamin USR DA
170. Toma Ilie PSD NU
171. Toma Vasilică PSD NU
172. Tudorache Daniel PSD NU
173. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
174. Turcan Raluca PNL NU
175. Țachianu Marian PSD NU
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
177. Varga Glad-Aurel PNL NU
178. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
179. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
180. Volosatîi Boris AUR DA
181. Vulpescu Ioan PSD NU
182. Weber Mihai PSD NU
183. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 22:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro