Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 12:26 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 12:26

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Amendament admis - 12
PL 457/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:212 77 43 43 15 9 9 16
- voturi pentru (DA):160 77 41 - 15 7 9 11
- voturi împotrivă (NU):51 - 2 43 - 2 - 4
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț - DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR NU
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR NU
28. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR NU
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chira Claudiu-Martin - NU
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciornei Radu Tudor USR NU
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cozma Adrian-Felician PNL DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR NU
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Crușoveanu Marian PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Damian Romulus-Marius PSD DA
56. Dămureanu Ringo AUR DA
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR NU
60. Drulă Cătălin USR NU
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Dumitru Florian-Emil PNL DA
64. Enachi Raisa AUR DA
65. Farago Petru UDMR NU
66. Fălcoi Nicu USR NU
67. Fechet Mircea PNL DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
74. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Anamaria - DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin USR NU
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - DA
85. Havârneanu Filip USR NU
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
89. Huțu Alexandra PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ichim Cristian-Paul USR NU
92. Ilie Victor USR NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR NU
95. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
96. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
97. Kiss János PNL DA
98. Könczei Csaba UDMR DA
99. Lasca Mihai Ioan - DA
100. Lazăr Ion-Marian USR NU
101. Lazăr Teodor USR NU
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
105. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
106. Lupu Andrei-Răzvan - NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
110. Mang Ioan PSD DA
111. Manta Claudiu PSD DA
112. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
113. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
114. Mărculescu Dumitru PNL DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Miftode Marius-Andrei USR NU
117. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mina Marian PSD DA
120. Mircea Florin PSD DA
121. Miruță Radu-Dinel USR NU
122. Moisin Radu-Marin PNL DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Molnar Ervin PNL DA
125. Molnar Radu-Iulian USR NU
126. Morar Olivia-Diana PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Munteanu Remus PSD DA
129. Murariu Oana USR NU
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nacov Gheorghe Minoritati DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Năcuță Sorin PNL DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
136. Neagu Denisa-Elena USR NU
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Orban Ludovic - DA
141. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Özmen Oana-Marciana PNL DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Panait Radu USR NU
146. Pavelescu Nicolae PSD DA
147. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Piper-Savu Florin PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
151. Plăiașu Gabriel - DA
152. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Dan-Cristian PSD DA
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prunean Alin-Costel USR NU
157. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
158. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
159. Rizea Cristina Camelia - NU
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
161. Roșca Mircea PNL DA
162. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
163. Sandu Viorica PSD DA
164. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
168. Simion George-Nicolae AUR DA
169. Solomon Adrian PSD DA
170. Stancu Ionel Minoritati DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Vetuța PNL DA
173. Stoian Maria PNL DA
174. Stoica Diana USR NU
175. Stoica Elena PSD DA
176. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
177. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
178. Szabó Ödön UDMR DA
179. Șerban Gianina AUR DA
180. Șișcu George PNL DA
181. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
182. Șoldan Gheorghe PSD DA
183. Șoptică Costel PNL DA
184. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
185. Tanasă Dan AUR DA
186. Tănase Antonel - DA
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
188. Tătaru Nelu PNL DA
189. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
190. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
191. Terente Eugen USR NU
192. Thellmann Christine PNL DA
193. Tobă Francisc - DA
194. Toda Daniel-Liviu USR NU
195. Todosiu Beniamin USR NU
196. Tudorache Daniel PSD DA
197. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
198. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Tușa Adriana Diana PSD DA
201. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
202. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
203. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
204. Varga Glad-Aurel PNL DA
205. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
206. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
207. Volosatîi Boris AUR DA
208. Vulpescu Ioan PSD DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zakarias Zoltán UDMR DA
211. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro