Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Amendament respins - 1
PL 339/2022 privind zonele metropolitane, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:213 71 42 47 14 15 10 14
- voturi pentru (DA):194 69 41 47 2 14 10 11
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - 1 - -
- abțineri:16 1 - - 12 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chira Claudiu-Martin - DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Coarnă Dumitru - Abținere
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cristian Brian USR DA
50. Crîstici Ognean Minoritati DA
51. Crușoveanu Marian PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Damian Romulus-Marius PSD DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Drulă Cătălin USR DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
60. Dumitru Florian-Emil PNL DA
61. Enachi Raisa AUR Abținere
62. Farago Petru UDMR DA
63. Fălcoi Nicu USR DA
64. Feodor Silviu Minoritati DA
65. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
66. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Flucuș Dumitru AUR Abținere
70. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
71. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
72. Gál Károly UDMR DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheba Daniel-Sorin USR DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
79. Giugea Nicolae - DA
80. Giurgiu Adrian USR DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
83. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - DA
85. Gudu Michael PNL DA
86. Hajdu Gábor UDMR NU
87. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
88. Havârneanu Filip USR DA
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
90. Huțu Alexandra PSD DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ichim Cristian-Paul USR DA
93. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
94. Ilie Victor USR DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
98. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
99. Kelemen Attila UDMR DA
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
101. Könczei Csaba UDMR DA
102. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
103. Lasca Mihai Ioan - Abținere
104. Lazăr Ion-Marian USR DA
105. Lazăr Teodor USR DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
108. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
109. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
110. Lupu Andrei-Răzvan - DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
113. Mang Ioan PSD DA
114. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
115. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
116. Mărculescu Dumitru PNL DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Miftode Marius-Andrei USR DA
120. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Miklós Zoltán UDMR DA
123. Mina Marian PSD DA
124. Mircea Florin PSD DA
125. Miruță Radu-Dinel USR DA
126. Moisin Radu-Marin PNL DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Molnar Ervin PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Munteanu Remus PSD DA
133. Murariu Oana USR DA
134. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
145. Özmen Oana-Marciana PNL DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Panait Radu USR DA
148. Pavelescu Nicolae PSD DA
149. Pecingină Gheorghe PNL DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Piper-Savu Florin PSD DA
152. Plăiașu Gabriel - DA
153. Polak Tudor PNL DA
154. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
155. Pop Rareș Tudor USR DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Dan-Cristian PSD DA
158. Popica Eduard-Andrei PSD DA
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
160. Prună Cristina-Mădălina USR DA
161. Prunean Alin-Costel USR DA
162. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
163. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
164. Rizea Cristina Camelia - DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
167. Salan Viorel PSD DA
168. Sandu Viorica PSD DA
169. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
170. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
171. Scripnic Lilian AUR Abținere
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simion George-Nicolae AUR Abținere
175. Solomon Adrian PSD DA
176. Stancu Ionel Minoritati DA
177. Stancu Paul PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Vetuța PNL DA
180. Stoian Maria PNL DA
181. Stoica Elena PSD DA
182. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șandru Cosmin PNL DA
186. Șerban Gianina AUR Abținere
187. Șișcu George PNL DA
188. Șoldan Gheorghe PSD DA
189. Tanasă Dan AUR Abținere
190. Tătaru Nelu PNL DA
191. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
192. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
193. Terente Eugen USR DA
194. Thellmann Christine PNL DA
195. Tobă Francisc - Abținere
196. Toda Daniel-Liviu USR DA
197. Todosiu Beniamin USR DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Toma Vasilică PSD NU
200. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
201. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
202. Turcan Raluca PNL DA
203. Tușa Adriana Diana PSD DA
204. Țachianu Marian PSD DA
205. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
206. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
208. Varga Glad-Aurel PNL DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Volosatîi Boris AUR Abținere
211. Vulpescu Ioan PSD DA
212. Zakarias Zoltán UDMR DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro